Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GCH rozpoczyna budowę I etapu Park of Poland pod Warszawą, wartego 150 mln euro

0
Podziel się:
GCH rozpoczyna budowę I etapu Park of Poland pod Warszawą, wartego 150 mln euro

Global City Holdings (GCH) rozpoczyna pod Mszczonowem k/Warszawy budowę I etapu kompleksu rozrywkowego Park of Poland, w ramach którego powstanie największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej - Suntago Wodny Świat, poinformował wiodący akcjonariusz Mooky Greidinger.

Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w przeciągu dwóch lat i stworzy około 600 miejsc pracy. W obiekcie zaplanowano trzydzieści zjeżdżalni, o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun.

"W mediach spekulowano, czy w ogóle dojdzie do powstania tego parku. Trochę czasu to zajęło, ale dziś jesteśmy świadkami rozpoczęcia I etapu, którym będzie największy w Polsce i Europie park wodny pod nazwą Suntago" - powiedział Greidinger podczas konferencji prasowej.

Poinformował także, że pozwolenie na budowę obiektu uzyska ważność 29 kwietnia br., 4 maja firma przystąpi do prac budowlanych, a celem jest otwarcie Suntago przed końcem 2018 r.

"Od pierwszego dnia było dla nas jasne, że park powinien powstać w centrum Polski, w pobliżu Warszawy. W promieniu 1 godziny jazdy samochodem mieszka 8 mln ludzi, ale wśród naszych klientów będą także goście z całej Polski i Europy" - powiedział także Greidinger.

Według niego, Suntago Wodny Świat będzie obiektem rozrywki o niespotykanej do tej pory skali - największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Obiekt będzie czynny codziennie i może przyjąć do 15 tys. osób dziennie. Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 tys. m2.

Park wodny zostanie wybudowany na 20-hektarowej działce pod Mszczonowem, między autostradą A2, a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości.

Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

- Saunaria - znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria.

- Relaks - goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 000 m2 oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 m2, z otwieranym w słoneczne dni dachem.

- Wodna dżungla Jamango - zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Oprócz tego w Suntago Wodny Świat przewidziano 5 restauracji oraz 4 bary położone bezpośrednio przy basenach.

Inwestor - Global City Holdings podpisał strategiczne partnerstwo z Grupą WUND, kierowaną przez niemieckiego biznesmena Josefa Wunda. W Niemczech Grupa WUND jest operatorem czterech parków wodnych, w tym Therme Erding w okolicach Monachium, które będzie projektem referencyjnym dla Suntago Wodny Świat w Mszczonowie. W Erding, po otwarciu parku wodnego, całkowite dochody miasta wzrosły o blisko 100 mln euro rocznie, a liczba hoteli i pensjonatów zwiększyła się z 7 do ponad 50. W tym samym czasie dzięki projektowi powstało 600 miejsc pracy oraz 1 tys. kolejnych pośrednio związanych z funkcjonowaniem obiektu, poinformował także Greidinger.

Projekt będzie finansowany z dwóch źródeł: ze środków własnych Global City Holdings oraz kredytów bankowych.

Global City Holdings jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieć kinowej w Europie (Cinema City). Grupa kontroluje również szeroki portfel nieruchomości.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)