Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA: Już najbliższe przetargi na nowych zasadach, będą jednoetapowe

0
Podziel się:
GDDKiA: Już najbliższe przetargi na nowych zasadach, będą jednoetapowe
bETtRlSJ

Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) będzie uwzględniać już w najbliższych przetargach nowe pozacenowe kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty. Przetargi te będą jednoetapowe, w celu skrócenia czasu trwania całej procedury, poinformował szef GDDKiA Krzysztof Kondraciuk.

"Wprowadzimy pięć kryteriów pozacenowych. Będą one dotyczyły m.in. jakości prac. Chcemy też preferować tych, którzy będą się starali wykonywać prace w krótszych terminach, jak również będziemy premiowali doświadczenie personelu" - powiedział Kondraciuk podczas konferencji prasowej. Nowe kryteria będą miały łączną wagę do 40% przy wyborze oferty.

W kwestii skracania terminów wyjaśnił, że premiowane będzie skrócenie terminu o od 3 do 6 miesięcy i za każdy miesiąc będą przyznawane punkty.

bETtRlSL

"Ale nie będzie można deklarować bez pokrycia - przy przekraczaniu terminu wykonawca będzie miał obniżane wynagrodzenie" - zastrzegł Kondraciuk, dodając, że wszystkie nowe kryteria będą policzalne i będą łatwe do wyegzekwowania.

Poinformował także, że kolejne nowo ogłaszane przetargi na budowę dróg będą jednoetapowe w przeciwieństwie do dotychczasowych postępowań dwuetapowych z prekwalifikacją wykonawców.

"Dzielenie przetargu na II etapy i prekwalifikacja wydłużała o klika miesięcy postępowanie" - podkreślił również obecny na konferencji wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Zmiany w przetargach nie będą dotyczyły wznawianych od II etapu wcześniejszych postępowań. Pierwszym przetargiem na nowych zasadach będzie ogłoszone - prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu - postępowanie na odcinek drogi ekspresowej S61.

bETtRlTm
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)