Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
getin
26.06.2006 18:11

Getin Holding nie dostał zgody na nabycie akcji TU Europa

Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nie wyraziła zgody na bezpośredni i pośredni zakup przez Getin Holding akcji TU Europa oraz TU na Życie Europa, zapewniających przekroczenie 50% w głosach i kapitale tych spółek - informuje Getin. /ISB/

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nie wyraziła zgody na bezpośredni i pośredni zakup przez Getin Holding akcji TU Europa oraz TU na Życie Europa, zapewniających przekroczenie 50% w głosach i kapitale tych spółek - informuje Getin.

Jak podała spółka, na dzień przekazania raportu Getin Holding nie otrzymał uzasadnienia powyższej decyzji.

Pod koniec ubiegłego miesiąca KPWiG zatwierdziła prospekt emisyjny Getin Holding w związku z ofertą publiczną akcji serii K oraz akcji zwykłych serii L z wyłączeniem prawa poboru.

Emisja serii L, która skierowana jest wyłącznie do Leszka Czarneckiego, największego akcjonariusza Getin Holding ma na celu włączenie TU Europa do grupy Getin Holding. W zamian za objęcie 80.188.224 akcji Getin Holding po cenie 7 zł każda, ma on wnieść aportem 7.832.800 akcji TU Europa wartości 4 zł każda, uprawniających do wykonywania do 99,46% głosów na WZA.

Getin Holding miał 23,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2006 roku wobec 10,02 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 146,10 mln zł wobec 102,58 mln zł rok wcześniej.

Tagi: getin, giełda, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz