Notowania

gtn
13.03.2008 20:53

Getin Holding planuje skup do 4 mln akcji własnych

NWZA Getinu podejmie decyzję o upoważnieniu zarządu spółki do nabycia akcji własnych w celu umorzenia. Projekty uchwał zakładają skup nie więcej niż 4 mln akcji własnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Paczos)

NWZA Getinu, zwołane na 28 marca, podejmie decyzję o upoważnieniu zarządu spółki do nabycia akcji własnych w celu umorzenia. Projekty uchwał zakładają skup nie więcej niż 4 mln akcji własnych.

Getin na skup akcji własnych chce przeznaczyć kwotę nie większą niż 70 mln zł. Według projektu uchwały średnia cena nabycia jednej akcji nie może przekroczyć 17,5 zł. Projekt zakłada, że zarząd będzie upoważniony do skupu akcji własnych nie dłużej niż przez trzy lata od podjęcia uchwały.

- _ Nabycie do 4 mln akcji własnych Spółki Getin Holding S.A. związane jest z przeciwdziałaniem rozwodnieniu akcjonariatu Spółki spowodowanego projektem uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki (...) w sprawie emisji obligacji, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, zmian Statutu Spółki oraz wyłączenia prawa poboru w/w obligacji i akcji z równoczesnym warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii N o wartości nominalnej 1 zł (słownie: jeden) złoty każda i łącznej wartości nominalnej nie większej niż 4.000.000 zł _ - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że powyższa emisja związana jest z wdrażaniem programu opcji menadżerskich.

Tagi: gtn, skup akcji, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz