Notowania

giełda
27.11.2018 12:26

Akcje Altusa wystrzeliły w górę. Były prezes wyjdzie z aresztu

Na 25 mln zł można wycenić byłego prezesa Altus TFI, który po trzech miesiącach będzie mógł opuścić areszt. A przynajmniej o tyle wzrosła wartość spółki po decyzji sądu. Takiego wzrostu notowań akcji inni mogą tylko pozazdrościć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ALTUS TFI)
Piotr Osiecki przez kilka lat był prezesem Altus TFI.

Wtorek na warszawskiej giełdzie upływa względnie spokojnie. To jednak tylko pozory. Wśród mniejszych spółek można znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich Altus TFI. Jedno z największych w Polsce niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych do południa było numerem jeden na GPW. Wszystko to ma miejsce po informacjach o decyzji sądu o wypuszczeniu z aresztu byłego prezesa spółki.

Piotr Osiecki w tym tygodniu wyjdzie na wolność. Będzie to możliwe dzięki poręczeniu w wysokości 108 mln zł. Sąd uznał, że ta rekordowa kwota będzie wystarczającym zabezpieczeniem i nie ma potrzeby dłużej trzymać oskarżonego w areszcie.

Przypomnijmy, że Piotr Osiecki został aresztowany pod koniec sierpnia. Wraz z kilkoma innymi osobami usłyszał zarzuty wyrządzenia szkody w GetBack w wysokości co najmniej 160 milionów złotych. Pod lupą śledczych znalazła się transakcja sprzedaży akcji EGB Investments. Altus TFI w połowie ubiegłego roku sprzedał pakiet udziałów GetBackowi, biorąc za to ponad 200 mln zł. Pewien czas po jej finalizacji ustalono, że są warte niecałe 30 mln zł.

UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

W reakcji na najnowsze doniesienia w sprawie byłego prezesa w górę mocno poszły notowania Altus TFI. Jego akcje na giełdzie w Warszawie są we wtorek w południe ponad 20 proc. na plusie w porównaniu z poniedziałkiem. A w najlepszym momencie drożały nawet ponad 30 proc.

Obserwuj bieżące notowania akcji Altus TFI

Mocne wzrosty notowań mają poparcie również w dużej aktywności inwestorów. Przez giełdę w trzy godziny przeszły transakcje kupna i sprzedaży akcji Altusa za ponad 2 mln zł.

Kurs akcji jest obecnie najwyższy od 2 miesięcy. W tym czasie utrzymywał się na stabilnym, ale dosyć niskim poziomie. Po wybuchu afery wokół GetBacku i wyjściu na jaw powiązań ze sprawą Altus TFi i zarzutach wobec dawnego zarządu wartość rynkowa Altusa poleciała w dół.

Na koniec sierpnia cały biznes Altusa inwestorzy wyceniali na około 335 mln zł. Nieco ponad tydzień później było to już tylko 55 mln zł. W poniedziałek kapitalizacja spółki wynosiła 92 mln zł, a teraz blisko 117 mln zł.

Cena akcji Altusa na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, altus tfi, akcje, piotr osiecki, areszt, prokuratura, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

DratewProkuratura wypuszcza prezesa firmy inwestującej w windykatornię długów (niekiedy (najczęściej?) nie do odzyskania) w zamian za poręczenie złożone... … Czytaj całość

28-11-2018

XXXWarto teraz sprawdzic ludzi ktorzy poreczyli te 108 mln. Bo to wyglada jak by BARDZO im zalezalo, aby ten pan nie zeznawal..... ;)

28-11-2018

ddecoś czuję, że będzie jak z Czarneckim...:-P

Rozwiń komentarze (18)