Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
21.11.2018 15:32

Banki Czarneckiego odbijają się od dna. Akcje rosną ponad 20 procent

Leszek Czarnecki ma w końcu powody do zadowolenia. Akcje jego banków w środę mocno poszły w górę. Wzrost notowań o ponad 20 proc. oznacza, że biznesmen odrobił na giełdzie kilkadziesiąt milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Zajac/REPORTER)
Leszek Czarnecki od dłuższego czasu tracił na giełdzie.

Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła wręcz paniczną wyprzedaż akcji banków na warszawskiej giełdzie. Szczególnie mocno ucierpiały banki Leszka Czarneckiego, jednego z bohaterów w tzw. aferze KNF. Przez cały ubiegły tydzień Getin Noble Bank i Idea Bank straciły na wartości blisko 400 mln zł, a więc około połowy swojej kapitalizacji.

Biznesmen i wszyscy posiadacze akcji obu banków mogą w środę poczuć ulgę. Przynajmniej częściowo odrabiają straty. Na dwie godziny przed zamknięciem sesji na GPW notowania Getin Noble Banku idą w górę o 28 proc. Na plusie 22 proc. jest też Idea Bank.

Dla Getinu oznacza to wzrost rynkowej wartości banku o około 80 mln zł. Blisko 50 mln zł na plus zaliczy sobie też Idea Bank.

Obserwuj bieżące notowania akcji Getin Noble Banku

Dla Leszka Czarneckiego oznacza to kilkadziesiąt milionów złotych. O tyle zwiększyła się w ciągu ostatnich kilku godzin wartość akcji na koncie maklerskim biznesmena. To jednak nic przy setkach milionów, jakie spisał na straty przez ostatnie miesiące.

Cały sektor bankowy był ostatnio pod silną presją związaną z utratą zaufania inwestorów m.in. do nadzoru finansowego. Widać jednak, że emocje już opadły. Pod kreską, i to tylko około 0,8 proc., jest ING. Akcje pozostałych banków są nad kreską.

„Bank pracuje bez zmian” – mówi Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Bank

Oprócz banków Czarneckiego najlepiej wypadają w środę Santander i Millennium. Oba zyskują na wartości ponad 3 proc. Za nimi plasują się PKO BP, BOŚ i Pekao (wszystkie powyżej 1 proc. na plusie).

Zwyżki widoczne są nie tylko na bankach. Ogółem giełda w Warszawie w ostatnich godzinach się umocniła. Indeks WIG20 rośnie o blisko 2 proc., co jest najlepszym wynikiem wśród głównych indeksów europejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, banki, leszek czarnecki, getin noble bank, gnb, idea bank, ida, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

takie faktyjuż oczywiste jest, że kapuś SB Czarnecki, swój biznes zrujnował i głupich szuka, którzy uwierzą, że to nie jego wina, a bardzo mierny adwokat … Czytaj całość

21-11-2018

remA słup Matołausza i Brochy chcieli go przejąć za złotówkę Kurduplu poniesiesz za to odpowiedzialność !!!!

21-11-2018

ojejczy to prawda, że PRL=sowiecki kapuś Czarnecki, pierze kasę bandytów z PRL: PZPR ZSL SB UB WSW WSI LWP MO i ZOMO

Rozwiń komentarze (143)