Notowania

giełda
05.11.2014 08:25

Giełdy w Azji w dół. Inwestorzy obawiają się o kondycję Chin

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Chin, wyniósł w październiku 52,9 pkt. wobec 53,5 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Najważniejsze indeksy w Azji kończą sesję pod kreską. Inwestorzy reagują w ten sposób na spadki cen ropy i publikację chińskiego indeksu PMI.

Ceny ropy naftowej na giełdach paliw mocno spadały w reakcji na obniżenie cen surowca przez Arabię Saudyjską. Kraj poinformował, że obniżył ceny grudniowych kontraktów na ropę dostarczaną do USA, podczas gdy ropa wysyłana do Azji i Europy wyceniona została wyżej.

Cena baryłki ropy WTI spadła w trakcie sesji poniżej 76 USD. Ceny ropy Brent znalazły się poniżej 83 USD za baryłkę. Ceny ropy Brent, światowego benchamrku dla tego surowca, są na najniższym poziomie od czterech lat.

Z kolei indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Chin, wyniósł w październiku 52,9 pkt. wobec 53,5 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics. W sierpniu wskaźnik był na najwyższym poziomie od 17 miesięcy i wynosił 54,1 pkt.

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz