Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gino Rossi: Więcej salonów i przejęcia

0
Podziel się:

Grupa Gino Rossi planuje poszerzenie sieci o kolejnych 12 salonów firmowych marek Gino Rossi, Geox i Simple. Dwa z nich mają powstać za granicą. Spółka planuje także dalsze akwizycje.

Gino Rossi: Więcej salonów i przejęcia
(EPA/PAP)

Grupa Gino Rossi planuje poszerzenie sieci o kolejnych 12 salonów firmowych marek Gino Rossi, Geox i Simple. Dwa z nich mają powstać za granicą. Spółka planuje także dalsze akwizycje.

W tym roku spółka uruchomiła już 4 nowe salony w kraju - trzy marki Gino Rossi i jeden Simple oraz trzy sklepy w Niemczech - dwa Gino Rossi i jeden Simple.

Plany rozwoju sieci sprzedaży na ten rok zakładają powstanie kolejnych 10 salonów firmowych w Polsce - marek Gino Rossi, Geox i Simple oraz dwóch salonów Gino Rossi za granicą.

- _ Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, rozwój sieci krajowych i zagranicznych salonów firmowych, umacnianie naszych marek oraz działania w zakresie kolejnych akwizycji to główne kierunki polityki rozwojowej grupy kapitałowej Gino Rossi _ - powiedział prezes Maciej Fedorowicz, cytowany w komunikacie.

Gino Rossi planuje także przenieść produkcję obuwia marek G&R i Vanita z Polski i Włoch do Indii, co ma znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie marży na sprzedaży.

Przychody grupy Gino Rossi w 2007 roku wyniosły 174,3 mln zł i były wyższe o 48,5% w porównaniu z 2006 rkiem. Zysk z działalności operacyjnej przekroczył 12,4 mln zł, a zysk netto sięgnął 7,2 mln zł.

_ - Wzrost przychodów Gino Rossi jest przede wszystkim efektem rozbudowy grupy kapitałowej oraz systematycznego powiększania sieci dystrybucji poszczególnych marek: Gino Rossi, Simple Vanita i Geox - _podano w komunikacie.

W 2007 roku liczba salonów firmowych zwiększyła się o 32 sklepy, w tym 8 zlokalizowanych za granicą: w Rosji, Niemczech, Danii, Gruzji, na Ukrainie oraz na Węgrzech. Na koniec 2007 roku sieć sprzedaży całej grupy kapitałowej liczyła 161 salonów, w tym 29 za granicą.

Wartość sprzedaży eksportowej grupy wyniosła ponad 14,5 mln zł. Największym odbiorcą jest Rosja, z ok. 22-proc. udziałem w sprzedaży zagranicznej. Kolejne miejsca zajmują Niemcy, Ukraina i Litwa, z kilkunastoprocentowym udziałem w sprzedaży.

Udział sprzedaży marki Gino Rossi w przychodach grupy wyniósł 57%, udział marki Simple sięgnął ok. 20% w 2007 roku.

W IV kw. ub. roku do marek Gino Rossi, Vanita, Geox, G&R oraz Simple dołączył nowy brand z segmentu eleganckiej odzieży męskiej - Cosimo Martinelli. Na początku stycznia grupa poinformowała, że w ciągu czterech lat zamierza otworzyć 30 salonów z odzieżą męską oraz 4 studia szycia na miarę pod tą marką.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)