Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Glapiński najpewniej nie będzie widział powodów do podwyżki stóp do końca 2018r.

0
Podziel się:
Glapiński najpewniej nie będzie widział powodów do podwyżki stóp do końca 2018r.

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrzeby zmieniania poziomu stóp procentowych do końca tego roku, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński. Zadeklarował, że on sam najprawdopodobniej nie będzie widział przesłanek do zmiany poziomu stóp do końca 2018 r.

"Wszystkie dane na niebie i ziemi wskazują, że do końca tego roku stopy nie będą zmieniane, a co do przyszłego roku - analizujemy sytuację. [...] Zobaczymy w lipcu, jak będziemy mieli raport [o inflacji]. W przyszłym roku - zobaczymy, w szczególności w drugiej połowie" - powiedział Glapiński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

"Jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, to dla mnie to wygląda tak, że prawdopodobnie i w przyszłym roku nie będę widział przesłanek, ale mogę zostać przegłosowany" - dodał szef banku centralnego.

Podczas konferencji prasowej po marcowym posiedzeniu RPP Glapiński stwierdził, iż jeśli przewidywania zawarte w marcowej projekcji banku centralnego będą się sprawdzać, to nie będzie potrzeby podnoszenia stóp procentowym nie tylko w bieżącym, ale i w 2018 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)