Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW: Platforma Handlu Odpadami i Surowcami Wtórnymi ruszy jak najszybciej

0
Podziel się:

Warszawa, 27.06.2018 (ISBnews) - Platforma Handlu Odpadami i Surowcami Wtórnymi, której uruchomienie planuje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) ma zostać uruchomiona "lada moment", poinformowała członek zarządu GPW Izabela Olszewska.

GPW: Platforma Handlu Odpadami i Surowcami Wtórnymi ruszy jak najszybciej

"Platforma jest dla nas wyjściem w nowe sektory gospodarki i szansą na nowych partnerów i klientów. Będzie to łączenie producentów odpadów razem z ich dysponentami - brokerami, samorządami, zainteresowanymi pozyskiwaniem surowców wtórnych. Będzie to sklep internetowy z funkcjonalnościami szytymi na miarę tej branży - aukcjami wieloparametrowymi, kodyfikacją zgodnie z międzynarodowymi standardami" - powiedziała Olszewska podczas prezentacji strategii #GPW2022.

"Chcemy wprowadzić ten sektor na nowy poziom z negocjacjami online, zmienić postrzeganie odpadów z problemu czy kosztu na towar, który można sprzedać. Realizacja tego projektu będzie w oddzielnej spółce z grupy. Liczymy, że platforma zostanie uruchomiona lada moment. Będzie wspierana przez ekspertów z branży" - dodała członek zarządu GPW.

Wskazała ponadto, że ten projekt strategiczny ma być zdrową inicjatywa wpisującą się w strategię państwa. Podkreśliła jednocześnie, że na platformie nie będzie niebezpiecznych odpadów z sektora chemicznego

Według planów, GPW zakłada stworzenie elektronicznej platformy do handlu odpadami i produktami ich przetworzenia; zestaw usług dopasowanych do potrzeb branży; rozwiązanie wpisujące się w unijny model związany z gospodarką odpadami, oparty na obiegu zamkniętym.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)