Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW chce przejmować w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rozmowy w sprawie kupna 30 procent udziałów w brytyjskiej spółce Aquis Exchange, która posiada własny system tradingowy.

GPW chce przejmować w Wielkiej Brytanii
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rozmowy w sprawie kupna 30 procent udziałów w brytyjskiej spółce Aquis Exchange, która posiada własny system tradingowy - podała agencja Bloomberg powołując się na trzy osoby pragnące zachować anonimowość.

Aquis chce pozyskać w wyniku transakcji 13 milionów funtów. Według informacji agencji transakcja uczyni z GPW największego udziałowca Aquis z miejscem w radzie nadzorczej spółki.

System tradingowy ma zacząć funkcjonować w październiku, po uzyskaniu zgody brytyjskiego regulatora. Aquis chce oferować możliwość handlu akcjami z 15 największych europejskich rynków.

Z informacji agencji Bloomberg wynika, że po przejęciu udziałów przez GPW w rękach pracowników Aquis pozostanie 25 proc. akcji, a prywatni inwestorzy będą kontrolować 45 procent. Agencja poinformowała, że komentarza w tej sprawie odmówiły obie spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Ile spółek zadebiutuje na GPW? Zobacz prognozy GPW szacuje, że do końca roku na głównym rynku może zadebiutować kilkanaście spółek - poinformował prezes GPW Adam Maciejewski.
Spółka dnia: Zysk w dół o ponad 30 procent. Trwa wyprzedaż akcji Wyniki GPW są także zdecydowanie gorsze od prognoz analityków
Obroty na GPW mocno w górę. Są najnowsze dane Wartość obrotów na rynku głównym GPW w czerwcu 2013 roku wzrosła rdr o 60 proc., do 25,2 mld zł. W całym pierwszym półroczu tego roku obroty wyniosły 132,3 mld zł i wzrosły rdr o 28,8 procent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)