Notowania

gpw
03.12.2009 13:11

GPW jest gotowa do debiutu na GPW

Prezes giełdy zapowiada, że projekt emisyjny może być gotowy w styczniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes GPW Ludwik Sobolewski uważa, że prospekt emisyjny Giełdy Papierów Wartościowych może trafić w styczniu do Komisji Nadzoru Finansowego.

Ministerstwo Skarbu zapowiedziało skierowanie GPW na rynek publiczny. Wcześniej planowano sprzedaż większościowego pakietu akcji inwestorowi strategicznemu.

_ __ - To nie jest nowa koncepcja co do swojej istoty. Nie była ona realizowana z powodu globalnego kryzysu, który wyraźnie wystąpił na rynkach giełdowych na całym świecie. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do nowego procesu _- zapewnia Sobolewski.

_ - Rozpoczęliśmy prace nad aktualizacją dokumentacji dotyczącej oferty publicznej GPW. Będziemy przygotowywać się do nowej transakcji, która jest podporządkowana nie temu, by tylko sprzedać akcje GPW, ale pewnej wizji rozwoju naszego rynku. Od tego będzie również zależeć struktura oferty. Ale tu już decyzja należy do ministra skarbu _ - zaznacza prezes GPW.

Sobolewski zastrzega, że prospekt emisyjny, który w styczniu może trafić do KNF, będzie wymagał uzupełniania o sprawozdanie finansowe. - _ Chcemy pokazać rynkowi najbardziej aktualną informację o stanie finansowym spółki. Chcemy dać sprawozdanie zaudytowane za 2009 rok _ - zapowiada.

Sobolewski uważa, że ten rok finansowy dla warszawskiej giełdy był bardzo dobry. -_ Zysk netto będzie na poziomie około 90 mln zł. Jak na rok, w którym mieliśmy kryzys, potem sytuację postkryzysową, to jest znakomicie. To świadczy o tym, że ten rynek cały czas się rozwija _ - podkreśla Sobolewski.

Założenia przygotowywanej przez MSP nowej strategii prywatyzacji GPW zbliżone są do strategii z 2008 roku, gdzie jedną z podstawowych propozycji było wprowadzenie GPW na giełdę. Realizacja tej koncepcji była niemożliwa w 2008 roku ze względu na _ destabilizację rynków finansowych _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Schmid: GPW trafi na giełdę już w przyszłym roku\ ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/schmid;gpw;trafi;na;gielde;juz;w;przyszlym;roku,169,0,563113.html )
Tagi: gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz