Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gpw
07.10.2005 16:17

GPW trzecia w Europie

Tylko giełda w Londynie oraz Euronext wyprzedzają WGPW pod względem liczby debiutów. Tym samym warszawska giełda drugi rok z rzędu znajduje się w ścisłej czołówce tego rankingu. Podaje jedna z największych na świecie firm doradczych PriceWaterhouseCoopers.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według najnowszych danych przygotowanych przez PricewaterhouseCoopers po trzecim kwartale pierwsza trójka giełd europejskich pod względem liczby debiutujących spółek wygląda następująco:

1. Giełda w Londynie – 249
2. Euronext – 37
3. GPW – 27 (wg metodologii stosowanej przez GPW – 28)*

Bezpośrednio za warszawską Giełdą znalazły się giełdy we Frankfurcie, Oslo i Luksemburgu, na których zadebiutowało po 20 nowych spółek.

Pod względem wartości nowych ofert w kolejnych kwartałach GPW znalazła się na miejscach od 6 do 8. Biorąc jednak pod uwagę zastosowaną metodologię, pozycja warszawskiej Giełdy na koniec roku może ulec znacznej poprawie.

Jeśli do końca roku nowych spółek będzie na GPW przybywało w dotychczasowym tempie, drugi rok z rzędu GPW będzie jedną z najdynamiczniej rozwijających się giełd w Europie.

_ * Metodologia stosowana przez PricewaterhouseCoopers prawdopodobnie nie uwzględnia PDA, stąd zarówno w klasyfikacji ilościowej, jak i wartościowej nie uwzględniono praw do akcji PGNiG. _

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz