Notowania

gpw
09.06.2014 10:19

GPW w TOP3 najtańszych giełd na świecie

Zobacz jak ten fakt wpływa na wycenę akcji spółki przez analityków DM PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy DM PKO BP podtrzymują rekomendację kupna akcji GPW. Jeden walor wycenili na 45,7 zł, czyli 17 procent powyżej zamknięcia z piątku. Pozytywnie na wycenę wpływa fakt, że warszawska giełda jest w trójce najtańszych parkietów na świecie.

GPW jest obecnie wyceniana przy wskaźnikach P/E 13,2x i EV/EBITDA 7,6x na 2014, wobec analogicznych mnożników dla indeksu giełd globalnych (Bloomberg World Exchanges Index) 19,5x i 12,2x. W efekcie GPW jest jedną z trzech _ najtańszych _ giełd globalnie, a poziom dyskonta wobec grupy porównawczej (ponad 30 procent) jest najwyższy w historii notowań spółki.

- _ Dzięki wyższej realizacji obliga gazowego oraz powrocie wsparcia dla kogeneracji (czerwone i żółte certyfikaty), rynek towarowy będzie istotnym źródłem poprawy przychodów GPW w najbliższych latach _ - uważają analitycy. Dodatkowo wskazują że po słabym II kw. 2014 sytuacja na rynku finansowym powinna się poprawiać. Mając na uwadze relatywnie stabilną bazę kosztową, pozytywna dynamika przychodów (+11 proc. r/r w 2014 i +10 proc. r/r w 2015) przełoży się na mocniejszą poprawę EBIT (odpowiednio +14 proc. r/r i +17 proc. r/r).

Dużą niewiadomą pozostaje fuzja z austriackim parkietem. - _ Czynnikiem ryzyka, oprócz kwestii wyceny i integracji operacyjnej, pozostaje kwestia formuły transakcji. Emisja akcji GPW do obecnych akcjonariuszy CEESEG (rozdrobniony akcjonariat) może skutkować potencjalnym nawisem podażowym _ - podkreślają analitycy w raporcie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz