Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
07.06.2016 16:21

Groclin chce produkować elementy wnętrz samochodów klasy premium

Spółka z GPW specjalizuje się w produkcji foteli samochodowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bialo-zielony/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Groclin rozważa rozszerzenie portfolio produktowego o całościowe wyposażenie do samochodów marek premium. Spółka planuje rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje, poinformowali członkowie zarządu.

- Analizujemy różne scenariusze, myślimy o ewentualnym dostarczaniu drobnych serii prototypowych na początek i w zależności od tego, jaki będzie odzew od klientów, wejściu w małe wolumeny, czyli w samochody marki premium typu Bentley, McLaren - powiedział wiceprezes Michał Laska w rozmowie z ISBnews.

Spółka chce rozszerzyć zakres sprzedawanych produktów z poszyć do kompleksowego wyposażenia wnętrz pojazdów. Do oferty Groclinu dołączone zostało także portfolio produktowe niedawno przejętej spółki CADM Automotive.

- Naturalnym kierunkiem rozwoju dla grupy, który obecnie analizujemy jest wtrysk tworzyw sztucznych, różnych komponentów, przede wszystkim elementów wykończenia wnętrz - powiedział wiceprezes.

W jego ocenie, rozwój w tym kierunku może odbywać się dwutorowo - organicznie i poprzez przejęcia.

- Pierwszy kierunek to jest rozwój organiczny, mamy tę kompetencję, wiemy, że jesteśmy w stanie rozwijać ten biznes własną drogą. Oczywiście, to się wiąże z pewnymi inwestycjami. Mowa tu o niskich jednocyfrowych milionowych wydatkach - powiedział prezes Groclinu André Gerstner.

Groclin obserwuje rynek pod kątem możliwych akwizycji i rozważa możliwość przyspieszenia pewnych zamierzeń taką drogą, ale proces ten jest na wstępnym etapie. Ewentualne przejęcia mogą być finansowanego zarówno ze środków własnych, jak i poprzez dług.

Sama spółka też cieszy się zainteresowaniem podmiotów, które chcą konsolidować rynek, jednak w tej chwili nie planuje angażować się w taką transakcję.

- Jesteśmy mocno przekonani, że jesteśmy w stanie własną drogą w ciągu 2-3 lat zbudować dużo większą wartość dla akcjonariuszy, klientów, pracowników, niż gdybyśmy sprzedali udziały lub wzięli udział w jakiejś konsolidacji" - podkreślił prezes.

Na początku lipca ubiegłego roku Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu został biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku. W 2015 roku miała 215 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: transport, logistyka, gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz