Notowania

transport
24.10.2016 12:01

Groclin liczy na rozszerzenie współpracy z Recaro oraz Oplem

- Polska pozostanie naszym centrum kompetencji i rozwoju, natomiast w prostszej produkcji nadal będziemy stawiać na Ukrainę i myślimy o kolejnym kierunku - mówił prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe BMW)

Groclin ma zapewniony wzrost organiczny w segmencie poszyć samochodowych, dzięki m.in. rozwojowi współpracy z Recaro Automotive oraz Oplem i rozważa kolejny po Ukrainie kierunek dla produkcji tego asortymentu - Bałkany, poinformował prezes Andre Gerstner.

- W biznesie poszyciowym mamy komfortową sytuację i zapewniony wzrost organiczny. Przekroczyliśmy już m.in. zakładany wcześniej poziom obrotów we współpracy z Recaro i spodziewamy się, że w latach 2017-2018 ten kontrahent jeszcze zwiększy zakres współpracy wobec obecnych 5-6 mln euro. Wzrost roczny zamówień z Recaro powinien być dwucyfrowy, rozszerzymy współprace o nowe modele - powiedział Gerstner w rozmowie z ISBnews.

- Wchodzimy też w produkcję dla Opla zgodnie z planem i harmonogramem, jesteśmy optymistycznie nastawieni co do tej współpracy. Tu też liczymy na zwiększenie liczby zamówień - dodał.

- Polska pozostanie naszym centrum kompetencji i rozwoju, natomiast w prostszej produkcji nadal będziemy stawiać na Ukrainę i myślimy o kolejnym kierunku, bałkańskim, konkretnie Macedonii. Znaleźliśmy region z kompetencjami, tradycjami produkcyjnymi w przemyśle lekkim i ludźmi gotowymi do pracy - powiedział także prezes.

Dokładnie rok temu Groclin podpisał list intencyjny z Recaro Automotive o nominacji na produkcję seryjną poszyć foteli samochodowych do samochodu Ford Focus ST, przez co najmniej 5 lat. Roczna wartość tego projektu szacowana była na poziomie ok. 4,5 mln euro.

W kwietniu natomiast spółka podała, że podpisała list intencyjny z koncernem General Motors (GM) ws. produkcji seryjnej poszyć foteli samochodowych do wybranych modeli Opla Insignia w ekskluzywnej wersji skórzanej. Wartość sprzedaży szacowana była na ok. 50 mln zł w latach 2017-2024.

Konsolidacja spółek z branży wyposażenia i akcesoriów samochodowych

Groclin może odegrać aktywną rolę w konsolidacji spółek z branży, w której działa. - Jest aktywność w obszarze konsolidacji podobnych spółek na rynku europejskim. Regularnie jesteśmy przedmiotem zainteresowania większych graczy. W ciągu 2 lat na tym rynku na pewno coś się zmieni. Na razie nie ma to wpływu na naszą strategię rozwoju poprzez przejęcia - powiedział Gerstner.

W ciągu tych w lat Groclin nadal zamierza dynamicznie rosnąć, podkreślił prezes. - Dotychczasowe wyniki w 2016 roku pokazały wzrost biznesu i poprawę marży. Podtrzymujemy założenie 2-cyforwego wzrostu na ten rok i przewidujemy, że 2017 r. będziemy w stanie ten wzrost kontynuować - powiedział także Gerstner.

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku.

Tagi: transport, logistyka, gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz