Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Azoty i Synthos będą współpracowały

0
Podziel się:

Spółki podpisały dwie umowy o współpracy handlowej.

Grupa Azoty i Synthos będą współpracowały
(Grupa Azoty/materiały prasowe)

Zakłady Azotowe Chorzów, wchodzące w składy Grupy Azoty, oraz Synthos podpisały dwie umowy handlowe w zakresie oleochemii oraz chemii nawozowej, rozpoczynając tym samym współpracę handlową.

Pierwsza z umów dotyczy dostaw kwasu stearynowego, który jest ważnym surowiec w produkcji kauczuku syntetycznego, z zakładów w Chorzowie do spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Synthos.

- Uzgodniliśmy szczegółowe warunki dostaw do czeskich Kralup i oświęcimskich Dworów. Jesteśmy zadowoleni, że chorzowski produkt z jedynej w Polsce instalacji do produkcji kwasu stearynowego trafia do największego w Europie producenta kauczuków syntetycznych - powiedział prezes Grupy Azoty Puławy Marian Rybak, cytowany w komunikacie.

Druga umowa dotyczy sprzedaży siarczanu magnezu siedmiowodnego w jakości nawozowej z nowo uruchomionej instalacji Synthos do Zakładów Azotowych Chorzów.

- Jestem przekonany, że współpraca handlowa Synthosu i Grupy Azoty przyniesie wiele korzyści obu stronom. Grupa Azoty posiada doskonałe kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów nawozowych, z których chcielibyśmy skorzystać oferując w zamian produkt spełniający najwyższe wymagania jakościowe - powiedział prezes Synthosu Tomasz Kalwat.

Grupa Azoty jest jedną z największych firm w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. W 2014 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 4,6 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)