Notowania

górnictwo
28.04.2016 16:40

Grupa Lotos chce kupować ropę nie tylko od Rosji

- Jeżeli zostanie nam zaproponowany kontrakt w dalekosiężnym terminie opłacalny, to rozważymy i być może go podpiszemy - dodał wiceprezes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Lotos)

Grupa Lotos bierze pod uwagę zakup ropy z Iranu, jednak nie zakłada konkretnych rezultatów. W tym roku udział ropy spoza Rosji w zakupach pozostanie na poziomie około 25 proc., poinformował wiceprezes Maciej Szozda.

- Prowadzimy wstępne dyskusje, monitorujemy ten rynek, ale to jest bardzo złożony proces - powiedział Szozda dziennikarzom, odnosząc się do perspektyw zakupu ropy z Iranu.

Dodał, że Grupa Lotos ma komfortową sytuację dzięki nadmorskiej lokalizacji i kupuje wtedy, kiedy jest to potrzebne, a oferta jest optymalna cenowo. Dlatego ropę z Bliskiego Wschodu kupuje w transakcjach spotowych.

- Jeżeli zostanie nam zaproponowany kontrakt w dalekosiężnym terminie opłacalny, to rozważymy i być może go podpiszemy - dodał wiceprezes.

W pierwszym kwartale 2016 roku 25 proc. ropy kupowanej przez Grupę Lotos pochodziło spoza Rosji. Były to zarówno dostawy z krajów OPEC, jak i dostawy krajowe.

- Nie spodziewam się, żeby ta część miała ulec zmianie w jedną lub w drugą stronę - powiedział Szozda. Dodał, że ropa rosyjska najlepiej odpowiada potrzebom rafinerii grupy.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 roku Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, lts, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz