Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa Orbis jest nadal optymistyczna co do perspektyw 2016 oraz 2017 r.

0
Podziel się:
Grupa Orbis jest nadal optymistyczna co do perspektyw 2016 oraz 2017 r.

Warszawa, 05.10.2016 (ISBnews) - Grupa Orbis nadal jest bardzo optymistyczna co do perspektyw do końca bieżącego oraz na rok 2017 roku, poinformował członek zarządu grupy ds. finansowych Orbisu Marcin Szewczykowski.

"W naszej branży 2016 i perspektywa 2017 wciąż jest bardzo dobra. Jestem dużym optymistą z punktu widzenia i Polski i regionu" - powiedział Szewczykowski podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych, którego patronem medialnym jest ISBnews.

Znaczącą poprawę wyników branży tłumaczy relatywnie dużym wzrostem gospodarczym krajów regionu CEE, poprawą infrastruktury szczególnie w Polsce, dużej grupy miast, która szuka swojego DNA - pomysłu na rozwój poprzez wydarzenia kulturalne, a także poprawy zasobności społeczeństw w regionie. Jako czynnik ryzyka wskazał kwestie geopolityczne.

Na pytanie o dostęp grupy do finansowania odparł, że Orbis znajduje się w komfortowej sytuacji, posiada dużo aktywów i jest w stanie zbudować odpowiedni model ryzyka odpowiadający inwestorom.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec 2015 roku sieć Grupy składała się z 108 hoteli, dysponujących około 18,8 tys. pokoi. Większość z nich (64 obiekty) funkcjonowało w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)