Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Vistal ma kontrakt na prawie 40 mln zł

0
Podziel się:

Grupa Vistal z Gdyni to wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych w Polsce.

Ryszard Matyka, prezes Grupy Vistal
Ryszard Matyka, prezes Grupy Vistal (Vistal)
bEDsWyut

Grupa Vistal wykona konstrukcję stalową oraz montaż mostu w ciągu drogi ekspresowej S51 Olsztyn-Olsztynek. Most powinien być gotowy do końca roku. Wartość umowy to 39,6 mln zł brutto. Spółka ma zamówienia o wartości około 250 mln zł, w większości na bieżący rok.

Grupa Vistal z Gdyni, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych w Polsce, podpisała umowę na budowę mostu w ciągu drogi S51 z Energopol-Szczecin SA. Prace związane z konstrukcją właśnie się rozpoczynają.

Spółka ma zamówienia o wartości około 250 mln zł, w większości do zrealizowania w bieżącym roku. Tylko w ostatnich tygodniach Grupa poinformowała o zawarciu kontraktów m.in. na budowę mostu i dostawę konstrukcji w Norwegii o wartości 17 mln zł oraz na dostawę elementów konstrukcji stalowej na przebudowę mostu Łazienkowskiego o wartości ponad 14 mln zł.

bEDsWyuv

Kurs akcji Vistal Gdynia w ostatnich trzech miesiącach

- Aktywnie poszukujemy kolejnych zleceń zarówno na rynku krajowym jak i za granicą, a posiadany portfel zamówień pozwala nam na rozważny wybór kolejnych projektów, w których startujemy - tłumaczy prezes zarządu Vistal Gdynia SA, Ryszard Matyka. Firma dobrze ocenia perspektywy rozwoju segmentów, w których działa. - Szczególnie perspektywiczny, w naszej opinii, jest sektor infrastruktury polskiej i zagranicznej - dodał Matyka.

Obecnie Grupa realizuje m.in. remont mostu kolejowego przez rzekę Wartę (Vistal jest generalnym wykonawcą), wykonanie i dostawę wiaduktu kolejowego dla duńskich kolei Banedanmark (nad autostradą na trasie Kopenhaga – Ringsted) oraz budowę trzech mostów w mieście Goeteborg w Szwecji.

Grupa Vistal podaje, że w 2014 roku wypracowała przychody ze sprzedaży wynoszące 322,4 mln zł, czyli o prawie 14 proc. wyższe niż w 2013 roku. Grupa informuje, że jest wiodącym producentem specjalistycznych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych o najwyższej jakości. Oferuje różnorodne typy konstrukcji stalowych, zarówno dla partnerów polskich, jak i zagranicznych, w tym na wymagających rynkach skandynawskich i na rynku niemieckim.

bEDsWyuB

Grupa Vistal rozpoczęła działalność 23 lata temu, obecnie tworzy ją 11 spółek specjalizujących się w poszczególnych segmentach działalności w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych. Zakłady produkcyjne Grupy Vistal są zlokalizowane w Gdyni, Grupa ma dostęp do 6,5 ha terenów portowych, z nabrzeżem o długości 900 m oraz do szlaków morskich.

Głównymi akcjonariuszami Vistal Gdynia SA są Ryszard Matyka, prezes zarządu Vistal Gdynia SA, posiadający 52,8 proc. udziałów oraz Bożena Matyka, członek Rady Nadzorczej, posiadająca 17,6 proc. udziałów. Pozostałe 29,6 proc. akcji jest w rękach akcjonariuszy giełdowych. Grupa Vistal zatrudnia około 377 osób.

bEDsWyuW
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)