Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Żywiec uruchomiła centrum dystrybucyjne na terenie Arcyksiążęcego Browaru

0
Podziel się:

To kolejne nowe centrum dystrybucji w ostatnich miesiącach.

Grupa Żywiec uruchomiła centrum dystrybucyjne na terenie Arcyksiążęcego Browaru
(Żywiec/mat.pras.)
bECfCorp

Grupa Żywiec uruchomiła centrum dystrybucyjne na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, poinformował prezes grupy Guillaume Duverdier. W ciągu roku centrum może obsłużyć 1,2 miliona hektolitrów piwa, czyli około 240 milionów butelek piwa o pojemności 0,5 litra.

- Logistyka jest jednym z najważniejszych elementów składowych prowadzonego przez nas biznesu, dlatego cieszę się, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, możemy jeszcze sprawniej i szybciej dystrybuować nasze produkty - powiedział Duverdier podczas otwarcia.

"Na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu powstało jedno z najnowocześniejszych Centrów Dystrybucji Grupy Żywiec. Inwestycja była niezwykle ważna dla zaspokojenia rosnących wymagań rynku" - czytamy w komunikacie.

bECfCorr

W grudniu 2014 roku spółka otworzyła również Centrum Dystrybucji w Warce. Łączna wartość tych dwóch inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych, podano również.

Budowa Centrum Dystrybucji na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, rozpoczęła się w połowie 2014 roku. Łączna ilość przyjętych i wysłanych pojazdów wyniesie prawie 16,5 tys. rocznie. Na powierzchni 8 400 m2 Grupa Żywiec jednocześnie może składować 65 tys. hektolitrów piwa.

"Postępowanie takie umożliwia wzrost obrotów przy jednoczesnym poszanowaniu interesów społeczności lokalnej, w tym poprzez tworzenie bezpośrednio i pośrednio nowych miejsc pracy. Powstanie Centrum Dystrybucji w Żywcu jest również potwierdzeniem polityki proekologicznej Grupy Żywiec. Obiekt już dziś spełnia wysokie normy unijne, które w dużej części obowiązywać będą od 2020 roku" - czytamy dalej w materiale.

Ja podano, za sprawą Grupy Żywiec pracę w 2013 r. miało w Polsce 36,5 tys. osób, przy czym na samą Grupę przypada prawie 4,5 tys. zatrudnionych.

bECfCorx

Grupa Żywiec posiada browary w Żywcu, Leżajsku, Warce, Elblągu i Cieszynie. Jej głównymi akcjonariuszami są Brau Union AG posiadający 65,16 proc. akcji oraz Harbin B.V. z 33,01 proc. akcji. Pozostali kontrolują 1,83 proc. udziałów w spółce.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bECfCorS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)