Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gtc
05.03.2012 09:35

GTC miało 1,5 miliarda złotych straty w 2011 roku

Spółka deweloperska Globe Trade Centre (GTC) miała 1 467,20 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2011 roku wobec 113,45 mln zł zysku rok wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jgroup/iStockphoto)

Spółka deweloperska Globe Trade Centre (GTC) miała 1 467,20 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2011 roku wobec 113,45 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk brutto z działalności operacyjnej na poziomie grupy wyniósł 392,33 mln zł wobec 386,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody operacyjne wyniosły 633,11 mln zł wobec 675,12 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2011 roku spółka miała 1042,72 mln zł straty netto wobec 273,73 mln zł zysku rok wcześniej.

_ - Zarząd GTC dostrzega potrzebę pozyskania kapitału, który wzmocni strukturę kapitałową oraz pozycję gotówkową spółki. Po dokonaniu analizy możliwych rozwiązań, zarząd GTC rekomenduje emisję akcji z prawem poboru w wysokości 100 mln euro. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy od zgody akcjonariuszy spółki, wyrażonej podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, kondycji rynku oraz zgody organów nadzoru, w tym akceptacji prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego _ - czytamy w komunikacie prasowym.

Akcjonariusz spółki, firma Kardan N.V. jest gotowa uczestniczyć w planowanej emisji proporcjonalnie do udziałów posiadanych w spółce (27,75 proc.).

_ - GTC traktuje emisję akcji, podobnie jak finansowanie za pomocą pożyczek, jako narzędzie służące pozyskaniu kapitału na działalność oraz umożliwiające rozwój spółki. Zgodnie z naszym długofalowym celem, jakim jest podnoszenie wartości firmy dla akcjonariuszy poprzez realizację najwyższej jakości nieruchomości, zarząd GTC zarekomendował stosowanie obu sposobów pozyskiwania kapitału w mniej więcej równych proporcjach. Emisja akcji z prawem poboru nie tylko wzmocni naszą strukturę finansową, ale również zwiększy zdolność GTC do utrzymania wiodącej pozycji na rynku nieruchomości, przyciągnie najemców oraz partnerów biznesowych _ - powiedział cytowany w komunikacie Erez Boniel, członek zarządu i dyrektor finansowy GTC.

Globe Trade Centre zakłada, że do końca 2014 roku będzie miało 718.356 m kw powierzchni komercyjnej, przy założeniu zakończenia projektów: Platinum V, Galleria Burgas, Galeria Wilanów i Galeria Białołęka - poinformował podczas konferencji Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera.

_ - Obecnie mamy w budowie dwie inwestycje: jedną biurową w Warszawie, o nazwie Platinium V, oraz centrum handlowe w bułgarskim Burgas. Planowane zakończenie pierwszej z nich to II kwartał 2012 roku, a drugiej - wiosna tego roku. Platinium V jest już wynajęty w 70 proc., a obecnie negocjujemy wynajęcie kolejnych 10-20 proc. powierzchni. Dlatego w momencie zakończenia budowy obiekt będzie niemal całkowicie wynajęty, a jego wartość księgowa znacznie wzrośnie z ok. 14 mln euro na koniec zeszłego roku. Galeria w Burgas jest z kolei wynajęta w ok. 60 proc., a jej wartość księgowa na koniec 2011 r. to 50 mln euro _ - powiedział podczas konferencji Boniel._ _

_ - Poza tym chcemy w najbliższym czasie skupić się na budowie dwóch galerii handlowych w stolicy Polski - w Wilanowie i na Białołęce _ - podał.

Boniel poinformował, że na koniec 2011 roku w portfolio dewelopera znajdowało się niemal 580 tys. m kw powierzchni komercyjnych, z tego ok. 45 proc. w Polsce.

_ - Planujemy, że przy założeniu zakończenia budowy czterech wspomnianych wcześniej projektów komercyjnych, na koniec 2014 roku ta powierzchnia wzrośnie do niemal 718,4 tys. m kw _ - dodał dyrektor finansowy GTC.

Jak wynika z prezentacji do konferencji prasowej, udział powierzchni zlokalizowanych w Polsce w portfolio dewelopera wzrósłby wówczas do 51 proc.

GTC obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Grupa specjalizuje się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gtc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz