Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GUS: Największy wzrost zużycia krajowego w 2016 r. dot. aluminium, rur stalowych

0
Podziel się:
GUS: Największy wzrost zużycia krajowego w 2016 r. dot. aluminium, rur stalowych

Największy wzrost zużycia krajowego w 2016 r. odnotowany w przypadku aluminium (o 15,9%), rur stalowych rur stalowych (o 11,3%) oraz płyt wiórowych (o 10,4%), podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

"Generalnie popyt na materiały w 2016 r. był wyższy niż w roku ubiegłym, co w konsekwencji dało umiarkowany wzrost zużycia krajowego większości badanych materiałów. Znaczny wzrost zużycia krajowego dotyczy aluminium (o 15,9%), rur stalowych (o 11,3%), płyt wiórowych (o 10,4%), papy (o 9,8%), szkła typu 'float' (o 9%). Na zbliżonym poziomie do roku poprzedniego utrzymało się zużycie miedzi, siarki" - czytamy w raporcie.

GUS podkreślił, że restrukturyzacja polskiego przemysłu i wprowadzanie nowych technologii produkcji powodują, że z krajowej produkcji pochodzi coraz więcej wyrobów nowoczesnych o wysokich parametrach techniczno-użytkowych, przez co wzrasta efektywność wykorzystania materiałów.

"Produkcja niektórych grup badanych materiałów jest w dużej części przeznaczona na eksport, np.: chemikaliów i wyrobów chemicznych (włókien chemicznych, tworzyw sztucznych, siarki, kauczuku syntetycznego), papieru i tektury, wyrobów hutniczych (rur stalowych, wyrobów walcowanych na gorąco), metali nieżelaznych, płyt pilśniowych" - czytamy dalej.

Największy udział eksportu w produkcji odnotowano w przypadku włókien chemicznych (ponad 90%), papieru i tektury (ponad 60%), tworzyw sztucznych (prawie 60%), rur stalowych (ponad 50%) i siarki (ponad 50%), wynika z danych Urzędu.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)