Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hardex planuje skup części akcji

0
Podziel się

Spółka, niezależnie od planów wypłaty dywidendy, zamierza równolegle przeprowadzić skup akcji własnych w celu umorzenia.

Hardex planuje skup części akcji
(PAP/ EPA)
bEiGqrnp

Hardex, producent płyt pilśniowych, który zaproponuje wypłatę 4,39 zł dywidendy na akcję, zamierza równolegle przeprowadzić skup akcji własnych w celu umorzenia.

_ Chcielibyśmy, niezależnie od wypłaty dywidendy, przeprowadzić skup akcji własnych w celu umorzenia. Zakup akcji finansowany byłby ze środków własnych _ - powiedziała Anna Juszczyk, członek zarządu spółki.

Juszczyk nie podała możliwych terminów przeprowadzenia operacji. Walne, które zajmie się m.in. propozycją wypłaty dywidendy i skupu akcji własnych, zaplanowano na 31 marca.

bEiGqrnr

Spółka kilka dni temu poinformowała, że z 8,07 mln zł zysku netto wypracowanego w ubiegłym roku, na dywidendę chce przeznaczyć 5 mln zł. Niecałe 3 mln zł zasili kapitał zapasowy, a reszta zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

W ostatnim czasie Hardex podał, że w związku z dekoniunkturą zrezygnuje z inwestycji zwiększających produkcję na rzecz inwestycji _ oszczędnościowych i różnicujących strukturę sprzedaży wyrobów spółki _. CAPEX na 2009 rok ma wynieść 5,5 mln zł.

_ Zamierzamy zainwestować w modernizację naszego parku maszynowego i w urządzenia, które pozwolą nam na głębszą obróbkę płyt, tak, by dopasować produkt do oczekiwań ostatecznego odbiorcy _ - powiedziała Juszczyk.

W ubiegłym roku spółka zapowiadała, że w wyniku prowadzonych inwestycji jej moce produkcyjne wzrosną z 80 tys. ton do ponad 95 tys. ton w 2012 roku. W związku z dekoniunkturą i zmianą planów inwestycyjnych zapowiedzi te zdezaktualizowały się.

bEiGqrnx

_ Nie mamy określonego nowego terminu zwiększenia mocy. Będziemy bacznie obserwować, co dzieje się na rynku i w zależności od rozwoju sytuacji, będziemy podejmować odpowiednie decyzje _ - powiedziała Juszczyk.

bEiGqrnS
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)