Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

HB Reavis pozyskał 220 mln zł w II transzy programu emisji obligacji

0
Podziel się:
HB Reavis pozyskał 220 mln zł w II transzy programu emisji obligacji

HB Reavis pozyskał 220 mln zł w II transzy obligacji w ramach programu o wartości 500 mln zł, podała spółka. To największa pod względem wartości emisja w historii Grupy i największa wśród wszystkich deweloperów w Polsce w tym roku, podkreślono.

"HB Reavis uplasował 4,5-letnie obligacje ze zmiennym kuponem 4,2 p.p. powyżej 6-miesięcznej stawki WIBOR. Po dokonaniu transakcji swap, w której środki pozyskane w walucie polskiej zostały wymienione na euro, koszt pozyskania kapitału dłużnego wyniósł 4,05% w skali roku. Obligacje cieszyły się wysokim popytem ze strony dużej liczby dotychczasowych obligatariuszy, jak i nowych inwestorów. 70% emisji zostało nabyte przez fundusze inwestycyjne, 18% przez banki, a reszta przez klientów korzystających z usług private banking" - czytamy w komunikacie.

Dzięki II transzy programu emisji obligacji HB Reavis w ciągu ostatnich 9 miesięcy pozyskał w sumie 320 mln zł (ok. 75 mln euro) z tego tytułu, co stanowi 60% polskiego programu obligacji o łącznej wartości 500 mln zł (ok. 116 mln euro). Pierwsza emisja obligacji o łącznej wartości 100 mln zł (ok. 23,5 mln euro) została uplasowana w IV kwartale ubiegłego roku. Środki, które zostały pozyskane w ostatniej emisji przy wsparciu mBanku i Haitong Banku, zostaną przeznaczone na międzynarodową działalność akwizycyjną oraz realizację własnych projektów deweloperskich, przypomniano.

"Popyt na obligacje w ostatniej transzy przewyższył nasze oczekiwania i był kolejnym krokiem w budowaniu reputacji HB Reavis wśród inwestorów na polskim rynku kapitałowym. Cieszymy się, że druga transza emisji obligacji HB Reavis zainteresowała zarówno dotychczasowych, jak i nowych inwestorów, którzy podjęli decyzję o zainwestowaniu w nasze papiery dłużne po raz pierwszy" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Marian Herman, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tej emisji, która otrzymała mocne wsparcie ze strony inwestorów. To z kolei przełożyło się z jednej strony na wzrost wartości emisji z początkowo planowanych 150 mln zł do 220 mln zł.oraz na spadek marży w porównaniu z poprzednią transzą" - dodał dyrektor ds. emisji instrumentów dłużnych w Haitong Bank Jaroslaw Riopka, cytowany w komunikacie.

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie i działająca w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, a także na Słowacji, Węgrzech oraz w Turcji.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)