Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Herbert Wirth ponownie prezesem KGHM

0
Podziel się

Rada nadzorcza wybrała nowy zarząd. Sprawdź sensacyjne nominacje do jednej z największych giełdowych spółek.

Herbert Wirth ponownie prezesem KGHM
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bDAqtxEB

Rada nadzorcza KGHM ponownie powołała Herberta Wirtha na stanowisko prezesa KGHM, a na funkcję wiceprezesa ds. finansowych wybrała Włodzimierza Kicińskiego, byłego prezesa Nordei - podał KGHM w komunikacie.

Na zdjęciu Herbert Wirth, prezes KGHM

Poinformowano też nazwiska pozostałych członków pięcioosobowego zarządu miedziowego koncernu. Wojciech Kędzia, dotychczasowy członek zarządu, nadal będzie się zajmował sprawami produkcji, Dorota Włoch, dotychczasowy dyrektor naczelny ds. inwestycji i rozwoju w biurze zarządu KGHM będzie nadzorować rozwój, a Adam Sawicki, były prezes GTS Energis będzie się zajmował sprawami korporacyjnymi.

bDAqtxED

Zobacz, jak dzisiaj zachowuje się kurs KGHM Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Kurs spółki nie zareagował w znaczący sposób podczas giełdowej sesji. Mało kto spodziewał się odwołania Herberta Wirtha, aczkolwiek wybór Włodzimierza Kicińskiego był nie lada zaskoczeniem.

W komunikacie napisano także, że Adam Sawicki będzie pełnił swoją funkcję od 1 września 2012 rou. Uchwały o powołaniu członków zarządu nowej kadencji wchodzą w życie 28 czerwca 2012 roku. Giełdowy KGHM zaliczany jest do największych producentów miedzi na świecie. Pakiet kontrolny spółki należy do Skarbu Państwa.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDAqtxEJ
bDAqtxFe
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)