Notowania

hyperion
16.12.2010 12:28

Hyperion z grupy MNI sfinalizował kupno operatora kablowego

Spółka telekomunikacyjna Hyperion z grupy MNI sfinalizowała transakcję kupna 77,27 proc. udziałów Stream Communications, siódmego operatora kablowego w Polsce, od Penta Investments. Spółka zapowiada kolejne akwizycje.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka telekomunikacyjna Hyperion z grupy MNI sfinalizowała transakcję kupna 77,27 proc. udziałów Stream Communications, siódmego operatora kablowego w Polsce, od Penta Investments. Spółka zapowiada kolejne akwizycje.

_ Spółka Hyperion odkupiła od funduszu Penta Investments 99,96 proc. udziałów w cypryjskiej firmie Cyfoca Holdings Public Co. Limited, właściciela 77,27 proc. udziałów krakowskiej spółki Stream Communications, siódmego operatora telewizji kablowej w Polsce _ – czytamy w komunikacie.

Dzięki tej transakcji Grupa Kapitałowa Hyperion znacznie zwiększy swój potencjał finansowy, abonencki, produktowy i technologiczny, jak podkreślono w komunikacie. - _ Sieć krakowskiej spółki powiększa i doskonale uzupełnia geograficznie sieć Hyperiona na południu kraju, a portfolio produktów poszerza się o usługi telewizyjne, będące obok szerokopasmowego dostępu do Internetu istotnym elementem dalszego wzrostu Grupy Kapitałowej w kolejnych latach _ – powiedział Marek Południkiewicz, prezes Hyperion oraz członek zarządu MNI, odpowiedzialny za segment telekomunikacyjny.

Dodał, że już wkrótce grupa, jako jedna z nielicznych będzie w stanie zaoferować zarówno nowym, jak i obecnym klientom zintegrowane pakiety usług dopasowane do ich potrzeb, zawierające m.in. szerokopasmowy dostęp do Internetu, usługi telewizyjne w tym IPTV, telefonię stacjonarną i komórkową.

_ - Pieniądze na zakup udziałów w Stream Communications pochodzą z kredytu inwestycyjnego, a nie z podwyższenia kapitału. Finansowania udzieliło konsorcjum BRE Banku i Banku Zachodniego WBK w kwocie wynoszącej 0,24 mld zł, z czego znakomita większość zostanie przeznaczona na inwestycje średnioterminowe _ – czytamy dalej w komunikacie.

Prezes podkreśla, że firma jest zdecydowana brać dalej udział w konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego. - _ Interesujemy się podmiotami, których działalność wzmocni nas w segmentach, w których już jesteśmy obecni, bądź oferowane przez nich usługi będą stanowić uzupełnienie naszych kompetencji. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, a pierwszych decyzji można spodziewać się już w najbliższym czasie _ – podsumował Południkiewicz.

W 2010 roku Stream Communications osiągnie przychody na poziomie ponad 45 mln zł. W 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Hyperion powinny wynieść ponad 350 mln zł, a w 2009 r. wyniosły 40,2 mln złotych.

Grupa MNI miała 19,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 12,77 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 135,10 mln zł wobec 126,10 mln zł rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: hyperion, hyp, mni, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz