Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

IDM: Mostostal Warszawa korzysta z hossy

0
Podziel się:

Cała grupa Mostostalu bardzo dobrze korzysta z hossy w budownictwie. Ilość oraz wielkość podpisanych kontraktów w 2006 r. jest imponująca, co przekłada się na wzrost poziomu przychodów.

IDM: Mostostal Warszawa korzysta z hossy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zarząd Mostostal Warszawa poinformował, że w dniu 29.06.2007 roku spółka zależna Wrobis S.A. (98,05% udział w kapitale i głosach) zawarła z Aalberts Idustries Polska Sp. z o.o. umowę na wykonanie projektu i budowę w charakterze generalnego wykonawcy Zakładu produkcyjnego "pod klucz" w WSSE- podstrefa Dzierżoniów.

"Wartość przedmiotu umowy wynosi 13,5 mln zł brutto.Termin realizacji określono od 06.07.2007 r. do 12.01.2008 r. Wartość umowy przekracza 10% kapitałów własnych emitenta" - podała spółka w komunikacie.

| Tomasz Bistulas, analityk DM IDM SA: |
| --- |
| Cała grupa Mostostalu bardzo dobrze korzysta z hossy w budownictwie. Ilość oraz wielkość podpisanych kontraktów w 2006 r. jest imponująca, co przekłada się na wzrost poziomu przychodów. Po sześciu miesiącach 2007 roku backlog spółki wynosi około 565 mln zł. W pierwszym kwartale 2007 r. spółka zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 199,8% r/r. Słabiej prezentują się jednak pozostałe wyniki. Strata operacyjna grupy wyniosła 6,37 mln zł, a strata netto - 7,77 mln zł (przed rokiem 467 tys. zł na plusie)
. Jednakże wszechstronny profil działalności, który jest atutem grupy umożliwia wykorzystanie boomu w większości segmentów rynku budowlano - montażowego oraz spodziewanych znaczących inwestycji w branży energetycznej. Taka dywersyfikacja przychodów powinna przełożyć się na stabilną i dość wysoką dynamikę sprzedaży skonsolidowanej grupy w najbliższych kliku latach. Warto również zauważyć, że główny akcjonariusz Acciona S.A. oraz podmioty finansowe posiadają 2/3 akcji Mostostalu Warszawa. |

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)