Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
forte
28.07.2005 15:06

II kwartał gorszy dla Forte

Drugi kwartał 2005 roku dla Fabryki Mebli Forte był słabszy niż pierwszy, ale spółka spodziewa się poprawy w drugiej połowie roku

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował PAP członek zarządu Forte Andrzej Korzeb.

"Na komentarz do wyników za drugi kwartał jest jeszcze za wcześnie, ponieważ jeszcze nie mamy zebranych wszystkich danych. Drugi kwartał był gorszy niż pierwszy, ale zawsze drugi kwartał jest najgorszy dla całej branży" - powiedział PAP Korzeb.

"Dla branży meblarskiej najlepsze w ciągu roku są III i IV kwartał" - dodał.

Korzeb poinformował, że Forte wykorzystuje drugi kwartał na przeglądy i konserwację maszyn.

Zysk netto grupy w I kw. 2005 roku spadł do 4,14 mln zł z 7,5 mln zł w I kw. 2004 roku, zysk operacyjny do 5,7 mln zł z 9,7 mln zł. Przychody grupy wzrosły do 99,25 mln zł z 88,9 mln zł.

Korzeb poinformował, że Forte w tym czasie planuje dalszy rozwój poprzez inwestycje w nowe fabryki i hale, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Spółka chce rozpocząć jesienią tego roku produkcję w Rosji oraz oddać do użytku nową halę produkcyjną w Hajnówce, gdzie produkuje zależny od Forte - Furnel SA.

"Pod koniec września chcemy otworzyć nowoczesną lakiernię w Hajnówce" - powiedział Korzeb.

"W Rosji kupiliśmy fabrykę i trwają w niej obecnie prace modernizacyjne, żeby jesienią tego roku zacząć produkcję" - dodał.

Forte obecnie koncentruje się na rozwijaniu działalności eksportowej. Największym rynkiem zbytu dla Forte są Niemcy, gdzie trafia do 40 proc. sprzedaży firmy.

"W eksporcie udaje nam się uzyskiwać pewne wzrosty sprzedaży, szczególnie w Niemczech. W drugim półroczu 2005 roku przyrost na tym rynku jest znaczący" - powiedział Korzeb.

Korzeb poinformował także, że Forte powołało spółki zależne w Anglii i Hiszpanii i chce zacząć sprzedawać na tamtych rynkach.

Tagi: forte, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz