Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipx
11.05.2011 15:38

Impexmetal obiecuje poprawę wyników

Spółka Impexmetal, zajmująca się metalami nieżelaznymi, liczy na dalszą poprawę wyników w kolejnych kwartałach 2011 roku, po dobrym pierwszym kwartale, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Piotra Szeligi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

_ Pierwszy kwartał był zdecydowanie najlepszy, jeśli chodzi o przetwórstwo metali. Mam nadzieję, że będziemy w stanie te wyniki poprawiać _ - powiedział Szeliga prezentując wyniki. Dodał, że miniony kwartał pokazał, że spółka, nawet przy wysokich cenach metali, jest w stanie zwiększać swoją premię przerobową.

Szeliga zapowiedział, że w 2011 roku Impexmetal powinien sprzedać ponad 80 tys. ton aluminium ustalając nowy rekord, wobec sprzedaży wynoszącej 78 tys. ton w 2010 roku. _ W pierwszym kwartale mieliśmy 20,5 tys. ton sprzedaży _ - podkreślił.

Prezes poinformował, że w segmencie miedzi spodziewa się natomiast spadku wolumenu, co nie oznacza spadku zysku z tej działalności. „Spodziewając się większych ruchów cen, klienci wstrzymują się po prostu z transakcjami" - wyjaśnił.

W I kw. 2011 r. Impexmetal miał 31,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 20,51 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 719,45 mln zł wobec 565,24 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

Tagi: ipx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz