Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

InPost Canada zrezygnuje z dużego kontraktu. To z powodu decyzji BGK

5
Podziel się

Skutkiem wypowiedzenia umów kredytu będzie konieczność rozwiązania kontraktu eksportowego paczkomatów pomiędzy emitentem a InPost Canada.

InPost Canada zrezygnuje z dużego kontraktu. To z powodu decyzji BGK
(Integer.pl)
bDTHmsjp

Bank Gospodarstwa Krajowego wypowiedział InPost Canada- spółce zależnej Integer.pl - umowy kredytu na łączną kwotę 36,7 mln dolarów. Wypowiedzenie oznacza konieczność rozwiązania kontraktu eksportowego paczkomatów z InPost Canada.

"Jako przyczynę skorzystania przez BGK z prawa do wypowiedzenia umów kredytu, BGK wskazało podstawy określone w umowach kredytu, w tym niewykonanie obowiązków raportowych w stosunku do kredytodawcy. Ponadto, BGK wskazało, iż emitent nie skorzystał z prawa pociągnięcia pierwszej transzy kredytu w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umów kredytu" - czytamy w komunikacie.

Umowy zawarte w maju 2015 roku uprawniały spółkę do pociągnięcia odpowiednich transz kredytu aż do wysokości limitu kredytu, jednakże nie skorzystała ona dotąd z prawa do pociągnięcia jakichkolwiek transz kredytu, w związku z czym wypowiedzenie umów nie skutkuje obowiązkiem zwrotu jakichkolwiek kwot, podkreślił Integer.pl.

bDTHmsjr

Umowy kredytu wygasają z upływem 30 dni od dnia otrzymania pisma zawierającego oświadczenie o wypowiedzeniu. Spółka nie kwestionuje wypowiedzenia.

"Emitent przewiduje, iż skutkiem wypowiedzenia umów kredytu będzie konieczność rozwiązania kontraktu eksportowego paczkomatów pomiędzy emitentem a InPost Canada, z uwagi na utratę zakładanego źródła jego finansowania po stronie InPost Canada" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

bDTHmsjS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
menda
5 lata temu
A czy ten cwaniaczek zapłacił już ludziom za wykonaną pracę, których pozbył się jak śmieci "odsprzedając" spółeczkę jakiejś firmie krzak?
Tobi
5 lata temu
cały czas czytam że jest to druga co do wielkości grupa pocztowa, a jest w Polsce jakolwiek trzecia grupa pocztowa? czy na dwóch się kończy.
mswi
5 lata temu
to sie nazywa wspieranie polskiego biznesu.... tak bylo w power point'cie pana Morawieckiego...
bDTHmsjT
ala ma
5 lata temu
Tysiąc razy powtarzałem - powtórzę i 1001 - SZANOWNI NIEUDOLNICY WE WSZELKICH WŁADZACH W TYM KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie wymyslajcie tych głupot!!!!!!! weźcie uregulowania z kilku krajów rozwiniętych, dajcie tłumaczowi, pozmieniajcie nazwy z Holandii czy Niemiec na POLAND i przegłosujcie oraz wprowadźcie w życie. Całą resztę, pozostałą po komunie i styropianie - WYRZUCIĆ na smietnik, nawet historii i bedzie GUT, OK, очень хорошо
Ana
5 lata temu
rząd maczał w tym palce bo nie wierzę, że z takich powodów bank wypowiedziałby umowę