Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InPost na giełdzie? Spółka zrobiła pierwszy krok

0
Podziel się:

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

InPost na giełdzie? Spółka zrobiła pierwszy krok
(Integer.pl)
bEJaRddx

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny, sporządzony przez InPost w związku z ofertą publiczną akcji. Oznacza to zielone światło dla debiutu spółki - kojarzonej głównie z żółtymi paczkomatami - na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obrotu mają trafić akcje serii A, B, C oraz D. Pierwsza z nich ma być sprzedawana w ramach oferty publicznej. Oferującym jest firma inwestycyjna Ipopema Securities.

InPost należy do grupy Integer.pl, która już jest notowana na GPW od 2007 roku.

bEJaRddz

Notowania akcji Integer.pl od debiutu na rynku

Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost.

W pierwszym półroczu 2015 grupa Integer.pl wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 335,9 mln zł, co przełożyło się na 11,1 mln zł zysku. W samym drugim kwartale spółka zanotowała wzrost liczby przesyłek o 96 proc., we wszystkich kanałach sprzedaży, w porównaniu do roku poprzedniego.

Grupa kontynuowała międzynarodową ekspansję Paczkomatów InPost na kluczowych rynkach, takich jak: Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada, powiększając sieć o 460 nowych urządzeń. Jeszcze w tym roku zainstalowanych zostanie około 1000 nowych maszyn.

bEJaRddF

W pierwszej połowie 2015 roku InPost rozpoczął działalność na rynku przesyłek kurierskich. Spółka świadczy usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. InPost zamierza osiągnąć 10 proc. udziału w polskim rynku kurierskim do końca 2017 roku.

W pierwszym półroczu 2015 roku InPost dostarczył ponad 181 mln listów co stanowi wzrost o 33 proc. rok do roku, z czego 41,6 mln to listy polecone.

bEJaRdea
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)