Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Integer.pl odstąpił od sprzedaży jednej ze swoich spółek

1
Podziel się

W lipcu tego roku Integer.pl zawarł z Logistics Venture umowę sprzedaży wszystkich udziałów w swojej spółce zależnej InPost Express.

Integer.pl odstąpił od sprzedaży jednej ze swoich spółek
(Integer.pl)
bDTHbhcl

Integer.pl odstąpił od umowy sprzedaży udziałów spółki InPost Express na rzecz Logistics Venture z powodu nie dokonania przez kupującego w terminie zapłaty pierwszej części ceny sprzedaży udziałów, a także niedostarczenia w terminie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, mającej zabezpieczyć płatność drugiej i trzeciej części ceny sprzedaży. Termin na wykonanie powyższych obowiązków określony był na dzień 20 września 2016 roku.

"W związku z powyższym, emitent skorzystał z przysługującego mu zgodnie z umową sprzedaży prawa odstąpienia od umowy sprzedaży i złożył kupującemu w dniu 21 września 2016 roku stosowne oświadczenie o odstąpieniu, które kupujący przyjął, wskutek czego umowa sprzedaży uległa rozwiązaniu. W rezultacie powyższego nastąpiło zwrotne przeniesienie wszystkich udziałów w kapitale zakładowym InPost Express na rzecz emitenta, a także zwrotne przeniesienie na rzecz emitenta wszystkich przelanych wierzytelności z tytułu udzielonych InPost Express pożyczek, które przelane były na kupującego na podstawie umowy sprzedaży w łącznej kwocie głównej: 42 000 000 zł, wraz z odsetkami" - czytamy w komunikacie.

W lipcu tego roku Integer.pl zawarł z Logistics Venture umowę sprzedaży wszystkich udziałów w swojej spółce zależnej InPost Express oraz umowę cesji wierzytelności z pożyczek udzielonych na rzecz InPost Express za łącznie 110 mln zł. Zgodnie z umową cena sprzedaży udziałów wynosiła 68 mln zł, a cena cesji wierzytelności z tytułu pożyczek 42 mln zł.

bDTHbhcn

InPost Express Sp. z o.o. jest spółką, której głównym przedmiotem działalności jest działalność pocztowo-kurierska.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

bDTHbhcO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
moje imię ...
5 lata temu
uwielbiam paczkomaty, rano płace na drugi dzień rano mam paczkę do odbioru, żaden kurier nie jest taki szybki, odbieram kiedy mi pasuje i nie muszę brac urlopu bo kurier ma byc miedzy 10-15 a przyjezdza o 18