Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gcn
15.05.2014 09:04

Inter Groclin Auto obniża prognozy zysków

Główną przyczyną zmiany są koszty jednorazowe związane z transferem produkcji wiązek elektrycznych pomiędzy fabrykami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sjgh/Dreamstime)

Inter Groclin Auto obniża szacunki tegorocznego zysku EBITDA do 30-32 mln zł z 39-45 mln zł założonych w poprzedniej prognozie, co oznacza spadek o 18 proc. Prognozę przychodów pozostawia bez zmian na poziomie 450-500 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

_ - Główną przyczyną zmiany prognozy są koszty jednorazowe związane z transferem produkcji wiązek elektrycznych z fabryki w Czaplinku do fabryki w Grodzisku Wielkopolski, które spółka spodziewa się ponieść w 2014 roku oraz koszty związane z realizowanym wzrostem sprzedaży, które były zakładane na niższym poziomie niż obecnie ponoszone _ - napisano w komunikacie.

_ - Wcześniejsza prognoza zakładała między innymi krótszy termin zakończenia transferu produkcji (obecnie czwarty kwartał 2014 r.), szybsze osiągnięcie pełnej wydajności produkcyjnej na projektach już realizowanych oraz osiągnięcie optymalnego poziomu i struktury zatrudnienia w fabryce w Grodzisku Wielkopolskim _ - podała spółka.

Inter Groclin Auto podało, że przewidywany poziom kosztów jednorazowych, które poniesione zostaną w 2014 r. w związku z realizacją transferu produkcji i zmian organizacyjnych to kwota około 8 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gcn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz