Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interesująca końcówka handlu na Wall Street

0
Podziel się:

Główne amerykańskie indeksy rozpoczęły notowania na blisko procentowym minusie. Z czasem sytuacja ulegała poprawie, choć dane gospodarcze wcale nie zachęcały do kupowania akcji.

Interesująca końcówka handlu na Wall Street
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Mimo słabego początku na amerykańskich rynkach, indeksy na pół godziny przed zakończeniem handlu w Europie zaczęły odrabiać straty. Nie udało im się jednak przebić wczorajszych poziomów zamknięcia: S&P 500 stracił dziś 0,07 procent, a Nasdaq i Dow Jones odpowiednio 0,08 i 0,39 procent.

Najwięcej straciły dziś spółki sektora przemysłowego i dóbr konsumenckich niecyklicznych, tracąc 0,41 procent. Po drugiej stronie znalazł się sektor materiałów podstawowych, który zarobił dziś 0,41 procent.

Notowania głównych indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wśród najważniejszych publikacji makroekonomicznych warto wspomnieć o liczbie wniosków o kredyt hipoteczny i raport ADP. W przypadku pierwszego z nich Amerykanie zanotowali spadek o 0,4 procent w stosunku do ubiegłego tygodnia. Mimo spadku średniego oprocentowania kredytu hipotecznego, indeks zakupów domów spadł o 6 procent, korygując się po wzroście o 7 procent tydzień temu. Indeks refinansowania wzrósł trzeci tydzień z rzędu, tym razem o 3 procent.

Z kolei dane z raportu ADP pokazały słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Sektor prywatny stworzył we wrześniu 166 tys. więcej miejsc pracy niż poprzednim miesiącu. Poziom prognoz analityków, którzy przewidywali zmianę zatrudnienia o 180 tys., okazał się zbyt optymistyczny. Zrewidowano również odczyt przyrostu miejsc pracy w sierpniu, ze 176 tys. do 159 tys. Tak jak w poprzednich miesiącach, największa zmiana miejsc pracy miała miejsce w sektorze usługowym. Dzisiejsza publikacja ma większe znaczenie dla rynków, z uwagi na prawdopodobny brak piątkowego odczytu z rynku pracy, wynikający z trwającego drugi dzień _ zamknięcia _ rządu w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzrosty na Wall Street mimo paraliżu w USA Akcje na Wall Street zyskiwały mimo pierwszego od 17 lat częściowego paraliżu instytucji rządowych w USA.
Spadki na Wall Street. Powodem jest... Zobacz, jak przebiegła poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych.
Spadki na Wall Street. Inwestorzy czekają na budżet Zobacz jaki przebieg miała ostatnia sesja giełdowa tygodnia za Oceanem.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)