Notowania

jsw
15.04.2014 12:35

Inwestycje JSW będą mniejsze. Prezes zapowiada...

- Zależy nam, aby rozłożyć inwestycje na dłuższy okres czasu - podkreśla prezes Zagórowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

JSW planuje nieznacznie zmniejszyć CAPEX na 2014 rok i znacznie obniżyć nakłady inwestycyjne przewidziane na lata kolejne - poinformował Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

_ - Planujemy nieznacznie zmniejszyć CAPEX w tym roku wobec planowanych wcześniej nakładów. Większą korektę w dół przewidujemy w kolejnych latach _ - powiedział Zagórowski.

_ - Zależy nam, aby rozłożyć inwestycje na dłuższy okres czasu i wypłaszczyć peak inwestycyjny _ - dodał.

Zagórowski wyjaśnił, że korekta nakładów inwestycyjnych w kolejnych dwóch latach ma pomóc spółce w obsłudze zadłużenia. Zaznaczył jednocześnie, że JSW chce aby obniżka CAPEX-u nie odbyła się ze szkodą dla jej celów produkcyjnych.

Prezes powiedział również, że JSW wysłała już zapytania do banków związane z pozyskaniem finansowania na przejęcie kopalni _ Knurów-Szczygłowice _, na inwestycje w nowo przejmowanej kopalni oraz ws. ewentualnego pozyskania środków na działalność grupy, gdyby trudna sytuacja rynkowa się przeciągała.

_ - Naszym celem jest utrzymanie poduszki finansowej w wysokości ok. 800 mln zł na wypadek spowolnienia gospodarczego _ - powiedział Zagórowski.

W marcu JSW podała, że zamierza w 2014 roku ponieść nakłady na inwestycje rzeczowe w wysokości 2,17 mld zł. Prezes Zagórowski powiedział wówczas, że JSW może obniżyć poziom nakładów inwestycyjnych na ten rok, jeśli sytuacja na rynku ulegnie pogorszeniu.

Z kolei w kwietniu JSW poinformowała o podpisaniu z Kompanią Węglową przedwstępnej umowy kupna kopalni Knurów-Szczygłowice za kwotę 1,49 mld zł

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce JSW i o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: jsw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz