Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izba skarbowa potwierdza. Spółka Action zawyżała podatek

15
Podziel się:

Action w oficjalnym komunikacie przyznaje, że nie zgadza się z Izbą Skarbową w Warszawie i wniesie skargę na decyzję do sądu.

Izba skarbowa potwierdza. Spółka Action zawyżała podatek
(Shutterstock/bleakstar)
bFebETBx

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie utrzymał w mocy poprzednie decyzje, które wskazują na nieprawidłowe rozliczanie podatku przez spółkę Action. Chodzi o 33 mln zł. Producent i dystrybutor sprzętu IT zapowiedział odwołanie w tej sprawie do sądu.

Według dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie spółka zawyżyła podatek naliczony do odliczenia w łącznej wysokości 22,56 mln zł. Wraz odsetkami za zwłokę jest to łącznie około 33 mln zł. Sprawa dotyczy podatku od towarów i usług (VAT) za okres od lipca 2011 do stycznia 2012 roku.

Decyzja jest ostateczna w administracyjnym toku instancji, ale Action w oficjalnym komunikacie przyznaje, że nie zgadza się z Izbą Skarbową w Warszawie i wniesie skargę na decyzję do sądu.

bFebETBz

Action od pewnego czasu ma spore problemy finansowe. W związku z tym w spółce prowadzona jest restrukturyzacja. Wierzytelność w kwocie 33 mln zł, wynikająca z decyzji izby skarbowej, jest objęta układem z mocy prawa i podlega regulacjom ustawy Prawo restrukturyzacyjne.

Wcześniej Action przedstawił warunki restrukturyzacji zobowiązań, gdzie przewiduje zamianę na akcje części należności, które powinien spłacić wobec swoich kontrahentów. W związku z tym planuje emisję do 16,7 mln nowych akcji.

Emisja zakładana jest w przypadku grupy głównej wierzycieli, obejmującej wszystkich kontrahentów poza wierzycielami drobnymi. W tym przypadku spółka proponuje umorzenie 100 proc. odsetek, spłatę 40 proc. należności głównych w 20 ratach kwartalnych oraz zamianę pozostałych 60 proc. należności głównych na akcje Action.

Korzystniejsze warunki układu otrzymają wierzyciele, którzy po otwarciu postępowania udzielili lub zobowiążą się udzielić finansowania niezbędnego do wykonania układu: spłata 70 proc. należności głównych i zamiana 30 proc. należności na akcje Action.

bFebETBF

Mali kontrahenci, mający do odzyskania nie więcej niż 50 tys. zł, mają otrzymać całość długów, ale z umorzeniem wszystkich narosłych odsetek za zwłokę.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce.

bFebETCa
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
buhaha
5 lata temu
Ustawy podatkowe są chyba pisane pod dyktando albo bandytów i przestępców, którzy mając takie prawo mogą dowolnie lawirować albo przez osobników którym zależy właśnie na takim bajzlu !!! Mając takie prawo mogą je stosować wg, własnego widzimisię !!! Gdyby prawo było proste i jasne nie byłoby można zniszczyć firmy i zostać bezkarnym, nie można by rozstrzygać spraw pod dyktando nepotów no i pewno nie można by się tak szarogęsić !!! Bandyckie państwo !!!
nht
5 lata temu
wreszcie sie za nich wzieli a ja wiem ze action sprzedawal bez vat i ze sklepem sie szlo dogadac i brac towar po netto ;)
uzdek98
5 lata temu
układ zamkniety made in "dojna zmiana" .. pisiesyny tez maja swoich kostrzewow... np. niejaki piotrowicz
bFebETCb
lolo
5 lata temu
Przypominana mi się sprawa OPtimusa. Urzędnicy ją zniszczyli, ale nie pamiętam, czy ktoś personalnie poniósł odpowiedzialność
akcjareakcja
5 lata temu
Piotrusiowi B. przekręcik nie wyszedł. Uuuuuu. szkoda. Szkoda ludzi którzy stracą pracę :(