Notowania

jwc
15.11.2013 09:46

J.W. Construction sprzeda blisko 1000 lokali

Po trzech kwartałach 2013 r. zysk netto grupy wyniósł 7,4 mln zł, zysk operacyjny 35,9 mln zł, a przychody ze sprzedaży 258,4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

J.W. Construction oczekuje, że w tym roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, uda mu się przekazać i sprzedać po ok. 1.000 lokali. W IV kwartale do sprzedaży mają trafić mieszkania z projektu przy Al. Tysiąclecia w Katowicach. Spółka chce zrewitalizować Starą Danę w Szczecinie. Powstanie tam hotel.

_ - W ciągu dziewięciu miesięcy przekazaliśmy 703 mieszkania. Myślę, że w całym roku to będzie ok. 1.000 lokali, choć liczba ta może być nieco mniejsza. Na chwilę obecną potencjał przekazań do końca roku to ok. 150 mieszkań, ale przed nami jeszcze 1,5 miesiąca, kiedy klienci mogą zdecydować się na kupno i szybki odbiór gotowych mieszkań _ - powiedziała w rozmowie z PAP Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego J.W. Construction.

Szwarc-Sroka informowała wcześniej, że przekazywane w tym roku lokale będą pochodziły głównie z warszawskich projektów: Lewandów Park 3-6, Osiedle Światowida i Zielona Dolina, a także z łódzkiego Osiedla Centrum II. W całym roku marża brutto ma wynieść ponad 20 proc.

Dyrektor pionu ekonomicznego podtrzymała, że deweloper powinien sprzedać w 2013 r. blisko 1.000 mieszkań. - _ W październiku znaleźliśmy nabywców na 113 lokali. Myślę, że IV kwartał będzie pod względem sprzedaży podobny do III kwartału _ - podała.

_ - Obserwujemy lekki spadek marż na sprzedawanych lokalach. Obniżyliśmy ceny mieszkań, które do tej pory z uwagi na mniej popularny rozkład, czy zbyt duży metraż, nie znalazły nabywców. Dlatego widoczny jest kilkuprocentowy spadek marży brutto ze sprzedaży _ - dodała.

W III kwartale J.W. Construction sprzedało 275 mieszkań brutto, a w ciągu trzech kwartałów liczba ta wyniosła 669 sztuk brutto. Po III kwartale w ofercie spółki znajdowało się ok. 900 mieszkań. W IV kwartale deweloper zamierza wprowadzić do sprzedaży 149 lokali z inwestycji przy Al. Tysiąclecia w Katowicach.

Na przełomie tego i przyszłego roku J.W. Construction może rozpocząć również rewitalizację starszej części inwestycji komercyjnej Hanza Tower w Szczecinie (tzw. Stara Dana). Ma w niej powstać hotel.

Po trzech kwartałach 2013 r. zysk netto grupy wyniósł 7,4 mln zł, zysk operacyjny 35,9 mln zł, a przychody ze sprzedaży 258,4 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: jwc, giełda, wiadomości, gospodarka, czołówki, giełda na żywo, nieruchomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz