Notowania

Japońska gospodarka przyspiesza. Co na to inwestorzy?

Dobre dane makro w połączeniu z piątkowymi wzrostami na Wall Street skutkują wzrostem apetytu na ryzyko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Nowy tydzień na rynkach akcji rozpoczyna się w całkiem dobrej atmosferze. Najważniejsze indeksy parkietów azjatyckich zyskują na wartości. Zakupom akcji sprzyjają m.in. dobre dane z Japonii.

Cabinet Office, czyli kancelaria premiera Japonii, opublikowała finalne wskaźniki PKB za I kwartał 2014 roku. W górę zrewidowano poprzedni odczyt i tym samym wzrost gospodarczy rok do roku wyniósł 3 procent, natomiast kwartał do kwartału 1,6 procent. W drugim przypadku oczekiwano wyniku niższego o 0,1 punktu procentowego.

Również optymistycznie wypadł Indeks zaufania konsumentów. W maju wskaźnik przyjął wartość 39,3 pkt. co oznacza wzrost zarówno względem prognoz jak i poprzedniego odczytu. Jedynie bilans płatniczy nie sprostał oczekiwaniom.

Dobre dane makro w połączeniu z piątkowymi wzrostami na Wall Street skutkują wzrostem apetytu na ryzyko. Tym samym inwestorzy kupują akcje, a indeksy rosną w siłę. Nikkei225 i Shanghai Composite zyskują po około 0,5 procent.

Dzisiejsze notowania japońskiego Nikkei225 Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W przypadku indeksu z Japonii sytuacja mogła być lepsza. Dzienne maksima były bowiem na samym starcie handlu. Kurs powyżej 15200 pkt. oznacza trzymiesięczne szczyty.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja w azji, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz