Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest nowa strategia Rafako. Trzy główne kierunki rozwoju

0
Podziel się:

Zarząd chce zrezygnować z zewnętrznego finansowania.

Jest nowa strategia Rafako. Trzy główne kierunki rozwoju
(peepo/iStockphoto)
bETTnTYl

Rafako chce zwiększyć rentowność EBITDA (zysku przed odsetkami, podatkami i amortyzacją) do około 8,3 procent, a rentowność EBIT do 7,6 procent w 2018 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd spółki zatwierdził właśnie strategię stabilnego wzrostu grupy na lata 2015-2018.

Aktualizacja 9:00

W latach 2014-2017 rentowność EBITDA ma wynosić, odpowiednio: 3,62 proc., 5,19 proc., 5,5 proc. i 6,4 proc. Z kolei rentowność EBIT ma wynosić w tym czasie 2,55 proc., 4,4 proc., 4,78 proc. i 5,69 proc.

bETTnTYn

Wśród założeń zawartych w dokumencie jest m.in. zaprzestanie korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania od 2016 roku.

Spółka wśród celów strategicznych wskazuje wzmocnienie trzech głównych kierunków rozwoju technologicznego - rozwój nowych technologii kotłowych, wytwarzania i związanych z ochroną środowiska.

Rafako chce się umocnić na pozycji krajowego lidera w zakresie _ przyjaznych środowisku oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora przemysłu i energetyki _. Zamierza rozwijać sprzedaż na rynkach zagranicznych i optymalizować zarządzanie kapitałem obrotowym i kosztami finansowania. W planach jest też zwiększenie dyscypliny kosztowej.

_ - Do najważniejszych wyzwań strategicznych grupy na najbliższe lata należeć będzie rewizja w obszarach: finansowania i zabezpieczania kontraktów (m.in. zwiększanie w portfelu zamówień udziału kontraktów samofinansujących się oraz dywersyfikacja kwot i rodzajów projektów); optymalizacji kosztów (m.in. rewizja zasad współpracy z pośrednikami i budżetowania kosztów zewnętrznych w projektach czy wdrożenie odpowiednich rozwiązań IT); a także zarządzania ryzykiem i łańcuchem dostaw (m.in. poprzez opracowanie metod oceny ryzyka kontrahenta czy wdrożenie zasad zarządzania łańcuchem dostaw w projektach EPC) _ - napisano w raporcie.

bETTnTYt

Portfel zamówień grupy na koniec września wynosił ok. 6,03 mld zł, z czego ok. 5,6 mld zł przewidziano do realizacji po 2014 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bETTnTYO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)