Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mil
20.07.2012 13:52

Jest nowa rekomendacja dla spółki Zamet

Millennium DM rekomenduje "akumuluj" Zamet Industry, cena docelowa 2,7 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime.com)

Analitycy Millennium DM w raporcie z 16 lipca wydali rekomendację _ akumuluj _ dla Zamet Industry, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 2,7 zł.

Raport wydano przy cenie 2,3 zł za akcję spółki. W opinii analityków, jednym z najważniejszych kierunków, w jakich powinien się rozwijać Zamet Industry jest sektor offshore, obejmujący instalacje i urządzenia związane z poszukiwaniem i eksploatacją podmorskich złóż ropy i gazu.

_ Portfele zleceń największych producentów urządzeń do podwodnego wydobycia ropy i gazu wzrosły w ostatnich kwartałach do poziomów najwyższych na przestrzeni ostatnich dwóch lat, co dobrze wróży kwalifikowanym dostawcom, do których zalicza się grupa Zamet. Potwierdzeniem dobrej koniunktury są osiągane rentowności, wyższe od oczekiwań zarządu na rok 2011 oraz utrzymanie wysokich marż w I kwartale br. _ - napisano w raporcie.

Gorsze są natomiast perspektywy segmentu urządzeń i maszyn wielkogabarytowych, gdzie obecne problemy gospodarcze oraz nadprodukcja stali przez Chiny wpływają na spadek wielkości inwestycji, a tym samym ograniczenie zamówień na konstrukcje i urządzenia grupy Zamet.

Millennium DM prognozuje dla Zamet Industry w 2012 roku 183,2 mln zł przychodów, 29,4 mln zł EBIT i 21 mln zł zysku netto.

Tagi: mil, zmt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz