Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pxm
12.10.2012 08:14

Jest ratunek dla spółki Polimex Mostostal

ARP chce nabywać akcje, które może wyemitować Polimex-Mostostal za max. 0,50 zł za akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Agencja Rozwoju Przemysłu określiła warunki cenowe udziału w planowanych emisjach akcji Polimeksu-Mostostal na poziomie nie wyższym niż 0,50 zł za jedną akcję - podał Polimex.

ARP potwierdziła, że jej łączne zaangażowanie nie przekroczy 250 mln zł, co pozwoli na osiągnięcie ok. 32,99 proc. głosów na WZ spółki.

W komunikacie poinformowano, że ARP chce, by w przypadku objęcia przez nią warrantów subskrypcyjnych, które będą mogły zostać wyemitowane przez spółkę na podstawie zaproponowanej uchwały walnego zgromadzenia w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii O, cena tych akcji była nie większa niż 0,50 zł za jeden papier przez okres sześciu miesięcy od dnia zarejestrowania przez sąd warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki.

Polimex podał również, że w czwartek otrzymał stanowisko obligatariuszy spółki, będących stroną umowy standstill z 24 lipca 2012 r. Określili oni warunki cenowe udziału w konwersji przysługujących im wierzytelności z tytułu obligacji na kapitał zakładowy spółki (emisja akcji Serii M) na poziomie równym cenie za jedną akcję Polimeksu zaoferowanej ARP powiększonej o 20 proc.

Tagi: pxm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz