Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

JLL: Transakcje inwestycyjne w magazynach osiągnęły ok. 770 mln euro w 2016 r.

0
Podziel się:
JLL: Transakcje inwestycyjne w magazynach osiągnęły ok. 770 mln euro w 2016 r.

Wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce wyniosła rekordowe ok. 770 mln euro w 2016 r., a w br. może być jeszcze wyższa, poinformował dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych JLL Tomasz Puch.

"W 2016 r. właścicieli zmieniły obiekty magazynowe o łącznej wartości ok. 770 mln euro - to historycznie najlepszy rezultat w tym segmencie rynku nieruchomości. Największe transakcje to zakup portfolio logistycznego P3 przez GIC, portfolio Hillwood przez CBRE GI, przejęcie portfela NBGI przez Hines REIT i kupno przez GLL centrum obsługi zamówień Amazon w Poznaniu. Z uwagi na toczące się transakcje portfelowe 2017 rok może zakończyć się kolejnym rekordowym wynikiem" - powiedział Puch, cytowany w komunikacie.

Struktura własnościowa nadal jest skoncentrowana w rękach pięciu głównych graczy (Prologis & JV Partnerzy, SEGRO & JV Partnerzy, Panattoni & JV Partnerzy, Blackstone/Logicor, Goodman) kontrolujących na koniec 2016 r. łącznie ponad 56% powierzchni magazynowej w Polsce, podano także.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)