Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW odprowadziła niemal 1,4 mld złotych w podatkach i opłatach

0
Podziel się:

Do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego JSW odprowadziła łącznie ponad 335 mln zł.

JSW odprowadziła niemal 1,4 mld złotych w podatkach i opłatach
(JSW, mat. prasowe)

Jastrzębska Spółka Węglowa zapłaciła prawie 1,4 mld zł podatków i opłat w 2015 roku. Największa część tej kwoty trafiła do urzędu skarbowego, a suma ponad 100 mln złotych zasiliła gminne budżety.

- Górnictwo to nie tylko miejsca pracy, ale także znaczące źródło dochodów budżetu państwa i lokalnych samorządów. Wszystkie bezsporne podatki regulujemy rzetelnie i terminowo. Pieniądze te zasilają polską gospodarkę trafiając do jej krwiobiegu - powiedział prezes spółki Tomasz Gawlik, cytowany w komunikacie.

Do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego JSW odprowadziła łącznie ponad 335 mln zł podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych i podatku VAT w 2015 roku.

Gminne budżety w sposób bezpośredni zasiliło ponad 88 mln zł podatku od nieruchomości oraz prawie 22 mln zł. opłaty eksploatacyjnej. Pozostałe 14 mln zł opłaty eksploatacyjnej spółka przekazała Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spółka odprowadziła w 2015 roku prawie 921 mln złotych z tytułu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także niemal 27,5 mln zł na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pozostałe podatki i opłaty, takie jak opłata za wieczyste użytkowanie gruntów, opłaty ekologiczne, podatek akcyzowy, podatki od czynności cywilnoprawnych i opłata skarbowa wynosiły w ubiegłym roku około 11 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 roku w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)