Notowania

górnictwo
25.01.2016 12:09

JSW odprowadziła niemal 1,4 mld złotych w podatkach i opłatach

Do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego JSW odprowadziła łącznie ponad 335 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW, mat. prasowe)

Jastrzębska Spółka Węglowa zapłaciła prawie 1,4 mld zł podatków i opłat w 2015 roku. Największa część tej kwoty trafiła do urzędu skarbowego, a suma ponad 100 mln złotych zasiliła gminne budżety.

- Górnictwo to nie tylko miejsca pracy, ale także znaczące źródło dochodów budżetu państwa i lokalnych samorządów. Wszystkie bezsporne podatki regulujemy rzetelnie i terminowo. Pieniądze te zasilają polską gospodarkę trafiając do jej krwiobiegu - powiedział prezes spółki Tomasz Gawlik, cytowany w komunikacie.

Do budżetu państwa za pośrednictwem urzędu skarbowego JSW odprowadziła łącznie ponad 335 mln zł podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych i podatku VAT w 2015 roku.

Gminne budżety w sposób bezpośredni zasiliło ponad 88 mln zł podatku od nieruchomości oraz prawie 22 mln zł. opłaty eksploatacyjnej. Pozostałe 14 mln zł opłaty eksploatacyjnej spółka przekazała Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spółka odprowadziła w 2015 roku prawie 921 mln złotych z tytułu składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także niemal 27,5 mln zł na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pozostałe podatki i opłaty, takie jak opłata za wieczyste użytkowanie gruntów, opłaty ekologiczne, podatek akcyzowy, podatki od czynności cywilnoprawnych i opłata skarbowa wynosiły w ubiegłym roku około 11 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 roku w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz