Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już 79 mln paczek od Inpostu. To wzrost o połowę rok do roku

4
Podziel się:

InPost dostarczył do 10 grudnia 2018 roku 79 mln paczek, czyli o 49% więcej wobec 2017 roku, podała spółka. Od 1 do 10 grudnia - czyli w szczycie zamówień przedświątecznych - InPost zanotował rekordową dynamikę dostaw na poziomie 118,36%, w tym Paczkomaty notowały wzrost o 173,97%, a Kurier InPost o 45,54%.

Już 79 mln paczek od Inpostu. To wzrost o połowę rok do roku
(Andrzej Hulimka/Eastnews)
bEKBLUZN

"To jest dla nas rekordowy rok i rekordowy szczyt świąteczny. Mimo że jesteśmy w pierwszej trójcie największych operatorów logistycznych w Polsce, nadal rośniemy w iście startupowym tempie. Świąteczny pik pokazuje, że rozwijamy się znacznie szybciej niż rynek - zwłaszcza w obszarze Paczkomatów. Teraz są dni, kiedy dostarczamy nawet 23 paczki na sekundę, czyli ponad 82 000 na godzinę w ciągu 12 godzinnego dnia pracy" - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Do obecnego szczytu InPost przygotowywał się przez cały rok, intensywnie inwestując - przede wszystkim w rozwój sieci Paczkomatów InPost, których obecnie w całej Polsce jest już 4 300. Na okres szczytu świątecznego firma zwiększyła sieć o 100 samochodów kurierskich i 100 dodatkowych TIR-ów. Ponadto InPost wprowadza elektryczne samochody dostawcze, podano również.

"Na koniec 2017 roku mieliśmy niecałe 2 700 Paczkomatów, obecnie jest ich 4 300. W tym roku - wliczając soboty, niedziele i święta - stawialiśmy dziennie średnio blisko 5 Paczkomatów w całej Polsce. Teraz jest ich blisko 1 700 więcej niż rok wcześniej. A nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, gdyż rok 2018 zamierzamy zakończyć z liczbą 4 500 postawionych maszyn. Ostatnio podpisaliśmy umowy partnerskie z dwoma sieciami handlowymi Lidl oraz Dino - więc mogę zapewnić, że na pewno będziemy inwestować nadal" - dodał Brzoska.

bEKBLUZP

W okresie styczeń - październik 2018 roku InPost dostarczył ponad 61 mln przesyłek, czyli o 53% więcej rok do roku - w tym Paczkomaty notowały wzrost o 54%, a kurier InPost o 50%, wskazano także.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.

bEKBLVaq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
pola
3 lata temu
Dobrze, ze sie rozwijają, mega im kibicuje
Obaerwaror
3 lata temu
W zeszłym roku pracownicy nie otrzymywali wypłat A tu brzoska ma najlepszy rok. Brawo nie ma co
złotowianin
3 lata temu
A kiedy w Złotowie będzie w końcu większy Paczkomat? Ta obecna popierdółka mniej więcej od połowy roku ciągle jest przepełniona. InPost nic sobie nie robi. Kurier ma 400 paczek do wsadzenia, a miejsc w maszynie jest na 30. Kpina.
bEKBLVar
xxx
3 lata temu
Jak firma zwiększyła ilość tirów o 100 i tym samym tylko o 100 samochodów kurierskich to coś nie tak : D Do tira wejdzie tyle paczek, że samochodów kurierskich powinno być więcej o 1000, ale po co inwestować jak można dobić kurierów robotą. Chłopaki nie mają lekko bo do domu wracają teraz tylko na krótki sen i dalej do roboty.