Notowania

kadry
11-09-2018 (11:02)

Prezes Ciecha rezygnuje z funkcji. Jego obowiązki przejmuje Dawid Jakubowicz

Chemiczny Ciech stracił szefa. Z powodów osobistych zrezygnował Maciej Tybura. Tymczasowo na 3 miesiące będzie go zastępował dotychczasowy członek rady nadzorczej spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/REPORTER)
Maciej Tybura pełnił funkcję prezesa zarządu od lipca 2015 roku.

Maciej Tybura pełnił funkcję prezesa zarządu spółki od lipca 2015 roku. Wcześniej był członkiem zarządu oraz członkiem rady nadzorczej Ciechu.

Tybura kończy prezesurę w podobnym stylu, jakim ją zaczynał. Również zaskakujące było jego powołanie na stanowisko prezesa, gdzie zastąpił Dariusza Krawczyka.

Przed Ciechem Tybura był zastępcą Herberta Wirtha w KGHM-ie. Był jedną z osób odpowiedzialnych za transakcję zakupu kanadyjskiej firmy Quadra i jej najważniejszego projektu w Chile.

Ciech błyskawicznie wypełnił puste miejsce w fotelu prezesa. Pełniącym obowiązki prezesa na następne trzy miesiące został Dawid Jakubowicz, członek rady nadzorczej Ciechu i zarządu Kulczyk Investments. KI jest też głównym właścicielem chemicznej grupy.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Jednocześnie rada nadzorcza powołała na stanowisko członka zarządu Mirosława Skowrona, który będzie odpowiedzialny za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu.

Teraz w skład zarządu Ciech wchodzą więc cztery osoby: Dawid Jakubowicz jako p.o. prezesa zarządu oraz Krzysztof Szlaga, Artur Osuchowski i Mirosław Skowron w randze członków zarządu.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kadry, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2018

czytelnikCo to za firma CIECHA?

11-09-2018

yuuupcyt"Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej … Czytaj całość

11-09-2018

vincentGdy zobaczyłem tę twarz myślą nieskalaną, to myślałem, że to Radović z Legii.

Rozwiń komentarze (4)

Wybrane dla Ciebie