Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Ciecha rezygnuje z funkcji. Jego obowiązki przejmuje Dawid Jakubowicz

Prezes Ciecha rezygnuje z funkcji. Jego obowiązki przejmuje Dawid Jakubowicz

Maciej Tybura pełnił funkcję prezesa zarządu od lipca 2015 roku. Fot. Jacek Waszkiewicz/REPORTER
Maciej Tybura pełnił funkcję prezesa zarządu od lipca 2015 roku.

Chemiczny Ciech stracił szefa. Z powodów osobistych zrezygnował Maciej Tybura. Tymczasowo na 3 miesiące będzie go zastępował dotychczasowy członek rady nadzorczej spółki.

Maciej Tybura pełnił funkcję prezesa zarządu spółki od lipca 2015 roku. Wcześniej był członkiem zarządu oraz członkiem rady nadzorczej Ciechu.

Tybura kończy prezesurę w podobnym stylu, jakim ją zaczynał. Również zaskakujące było jego powołanie na stanowisko prezesa, gdzie zastąpił Dariusza Krawczyka.

Czytaj więcej: Ciech miał 98,6 mln zł zysku netto

Przed Ciechem Tybura był zastępcą Herberta Wirtha w KGHM-ie. Był jedną z osób odpowiedzialnych za transakcję zakupu kanadyjskiej firmy Quadra i jej najważniejszego projektu w Chile.

Ciech błyskawicznie wypełnił puste miejsce w fotelu prezesa. Pełniącym obowiązki prezesa na następne trzy miesiące został Dawid Jakubowicz, członek rady nadzorczej Ciechu i zarządu Kulczyk Investments. KI jest też głównym właścicielem chemicznej grupy.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty


 

Jednocześnie rada nadzorcza powołała na stanowisko członka zarządu Mirosława Skowrona, który będzie odpowiedzialny za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu.

Teraz w skład zarządu Ciech wchodzą więc cztery osoby: Dawid Jakubowicz jako p.o. prezesa zarządu oraz Krzysztof Szlaga, Artur Osuchowski i Mirosław Skowron w randze członków zarządu.

Czytaj więcej: Ciech kupi hiszpańską firmę. Polska spółka wyłoży miliony euro

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ciech, kadry, cie, maciej tybura, dawid jakubowicz
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Kasia
2018-09-19 21:02
Kulczyk rozpędził Ciech i wypuścił go na międzynarodowe wody. Teraz firma potrzebuje ludzi, którzy utrzymali by kierunek nadany przez Kulczyka
yuuup
2018-09-11 12:26
cyt"Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce." Jak to mozliwe aby taka firme uznac za nierentowna i sprzedac Kulczykowi.I zrobic monopoliste w sprzedazy tej sody. Kulczyk moze dyktowac ceny jak sobie chce i sprzedawac komu zechce. A Polscy odbiorcy sa skazani na jego laske.:). Podziekujmy sloncu peru.:))).
czytelnik
2018-09-11 11:43
Co to za firma CIECHA?
Pokaż wszystkie komentarze (4)