Notowania

brs
26.06.2015 11:01

Karkosik nie zgadza się z zarzutami o manipulacje akcjami Boryszewa

Prokuratura twierdzi, że transakcje sztucznie kreowały obrót w celu zaliczenia spółki Boryszew do WIG 20.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Waszkiewicz/Reporter)

Roman Karkosik "fundamentalnie nie zgadza się" z zarzutami prokuratury okręgowej w Warszawie, by on i jego małżonka mieli manipulować akcjami spółki Boryszew w okresie od 19 do 30 kwietnia 2013 r., napisał przedsiębiorca w oświadczeniu.

"W swoim komunikacie prokuratura wprawdzie nie twierdzi, że zawierane przeze mnie w tym okresie transakcje crossowe wpływały na cenę akcji Boryszew S.A., ale stoi na stanowisku, że transakcje te sztucznie kreowały obrót w celu zaliczenia spółki Boryszew S.A. do WIG 20. Wyjaśniam więc stanowczo, podtrzymując złożone w prokuraturze zeznania, że transakcje te były zawierane w celu dokonania uprawnionej optymalizacji podatkowej" - napisał Karkosik w oświadczeniu.

"Mimo składanych przeze mnie na potwierdzenie tej tezy wniosków dowodowych o powołanie biegłego z dziedziny podatków, prokuratura mojej wersji nie zweryfikowała. W tym kontekście zawarte w ogłoszonym komunikacie stanowisko, że zawierane przeze mnie transakcje stanowiły manipulację giełdową, gdyż były 'skrajnie nieefektywne' świadczy nie tylko o arogancji i elementarnej niekompetencji prokuratury, ale i przekroczeniu uprawnień oraz niedopełnieniu obowiązków w prowadzonym postępowaniu" - czytamy dalej.

Notowania akcji Boryszewa w kwietniu 2013 r.

Karkosik poinformował również, że w tych okolicznościach zamierza przy wykorzystaniu przysługujących środków prawnych podjąć stosowne kroki, nie wyłączając żądania odszkodowania od Skarbu Państwa za "wyrządzone znaczne szkody w interesach".

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: brs, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz