Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KE pozwała Polskę w sprawie rejestru transportu drogowego

0
Podziel się
KE pozwała Polskę w sprawie rejestru transportu drogowego
bEgYcYPp

Komisja Europejska pozwała Polskę do Polski do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z uchybieniem obowiązkom ustanowienia krajowego elektronicznego rejestru przedsiębiorców transportu drogowego i połączenia go z rejestrami innych państw, podała Komisja.

"Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z nieustanowieniem przez nią krajowego elektronicznego rejestru przedsiębiorców transportu drogowego i nieustanowieniem połączenia między tym rejestrem a krajowymi rejestrami elektronicznymi innych państw członkowskich UE, wbrew wymaganiom określonym w art. 16 ust. 1 i 5 rozporządzenia (WE) nr 1071/2009" - czytamy w komunikacie.

Krajowe rejestry elektroniczne należało ustanowić i przyłączyć do rejestrów innych państw najpóźniej do 31 grudnia 2012 r. Polska nie wypełniła jeszcze tego obowiązku, co skutkuje nieefektywnością wzajemnych połączeń między rejestrami na szczeblu unijnym, wyjaśniła Komisja.

bEgYcYPr

Zgodnie z założeniami rozporządzenia, krajowe rejestry połączone z rejestrami innych państw wspólnoty mają przyczynić się do urzeczywistnienia wewnętrznego rynku transportu drogowego.

"Połączenie rejestrów krajowych jest niezbędne, aby ułatwić przepływ informacji między państwami członkowskimi w sprawie możliwych naruszeń popełnianych przez spółki prowadzące międzynarodowe przewozy towarowe lub pasażerskie (np. przekraczania dopuszczalnego czasu prowadzenia pojazdu albo fałszowania zapisów tachografu). Dzięki niemu drogi Unii staną się bezpieczniejsze" - czytamy dalej.

bEgYcYPS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)