Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
21.09.2017 17:08

KE przyznała 79 mln euro dofinansowania do gazociągu Zdzieszowice-Wrocław

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Europejska przyznała 79 mln euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego do budowy gazociągu Zdzieszowice-Wrocław, podała Komisja.

"Ten projekt z zakresu polityki spójności, który poprawia stan połączeń gazowych w Europie Wschodniej to konkretny przykład solidarności w Unii Europejskiej. Inwestujemy w tysiące sieci transportowych, cyfrowych i energetycznej w całej Europie, aby nasza Unia rozwijała się szybciej i bardziej zwarta" - powiedziała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu, cytowana w komunikacie.

"Dobrze połączona infrastruktura energetyczna jest konieczna do wypracowania Unii Energetycznej. Wsparcie ze strony UE pomoże zapełnić istniejące luki w infrastrukturze energetycznej, dzięki czemu wejdziemy na drogę ku naprawdę połączonemu europejskiemu rynkowi energii. Jest to konieczne do wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw energii i bardziej efektywnego wykorzystania zasobów energetycznych" - dodał komisarz ds. klimatu Miguel Arias Canete.

Gazociąg Zdzieszowice-Wrocław będzie miał 130 km długości. Będzie on częścią Korytarza Północ-Południe.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2017

piopioniemiaszki dwoją się i troją ,by zyskać przychylność do siebie dzisiejszych mieszkańców byłego(przyszłego?) faterlandu.

Rozwiń komentarze (1)