Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Tchórzewski o KGHM: spółka stoi w miejscu, a powinna wyjść do przodu

38
Podziel się:

W kuluarach XXV Welconomy Forum w Toruniu minister energii Krzysztof Tchórzewski przyznał, że oczekuje zmiany linii działania zagranicą oraz na nowe pomysły rozwojowe, które byłyby realizowane w Polsce.

Minister Krzysztof Tchórzewski nadzoruje ze strony skarbu państwa działania w KGHM.
Minister Krzysztof Tchórzewski nadzoruje ze strony skarbu państwa działania w KGHM. (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

W sobotę zdymisjonowano prezesa państwowego KGHM. Minister Krzysztof Tchórzewski skrytykował to, w jaki sposób rozwijał się w ostatnim czasie miedziowy gigant. Przyznał, że oczekuje zmian.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź w sobotę odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego ze stanowiska prezesa oraz Michała Jezioro ze stanowiska wiceprezesa. Jednocześnie powierzyła obowiązki prezesa wiceprezesowi ds. rozwoju, Rafałowi Pawełczakowi na czas do dnia powołania prezesa spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego.

W kuluarach XXV Welconomy Forum w Toruniu minister energii Krzysztof Tchórzewski przyznał, że oczekuje zmiany linii działania zagranicą oraz na nowe pomysły rozwojowe, które byłyby realizowane w Polsce.

- Rada nadzorcza oczekuje zmiany linii działania za granicą. Nadal mamy duże straty z inwestycji za granicą z jednoczesnym niedosytem inwestycji w Polsce - powiedział Tchórzewski.

Dodał, że osoba, która zostanie wybrana w konkursie na stanowisko prezesa KGHM powinna mieć jakiś pomysł i przedstawić plan, gdyż "spółka ta stoi w miejscu, a powinna wyjść do przodu".

Zobacz także: KGHM zainwestuje w Polsce 10 mld zł

Dokładniej rozliczyć byłego już prezesa Domagalskiego-Łabędzkiego będzie można po publikacji raportu rocznego, który zarząd KGHM opublikuje w środę 14 marca.

Po pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku KGHM mógł się pochwalić wyraźnym wzrostem zysków z 625 do 1 mld 655 mln zł. Poprawę widać było już po sporo wyższych przychodach ze sprzedaży.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do czwartych pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szeroką gamę projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(38)
Rysiul20
4 lata temu
Kiedy Tego Pana wywiozo wreszcie na Sybir Moze snieg i mróz zniszczy
darek998
4 lata temu
ma Pan racje Panie ministrze powinna spółka wyjść do przodu i to nawet kopytami
Lukasz
4 lata temu
Niech zwiększą podatek od wydobycia to pewnie wtedy inwestycje pójdą do przodu
ed
4 lata temu
Picowiec to się nadaje do knucia, szczucia i donoszenia.
trzeźwopatrzą...
4 lata temu
złodzieje, złodzieje, złodzieje, złodzieje, złodzieje
...
Następna strona